Злагоджена професійна команда: 20 років роботи ВБФ «Журналістська ініціатива»

У ВБФ «Журналістська ініціатива» 9 серпня 2021 року проведено розширене засідання правління фонду з нагоди 20-річчя його діяльності (дата офіційної реєстрації об’єднання в Міністерстві юстиції України – 10.08.2001). На пропозицію засновниці й президента фонду Людмили Мех у керівних органах фонду відбулися ротаційні кадрові зміни, що мають на меті підвищити ефективність роботи журналістського об’єднання доброчинців, яке після 2007 року діє винятково на громадських засадах.

 

  Учасники засідання вшанували пам'ять колег, що брали участь у становленні фонду й розвитку його основних проєктів 2000-х років, але вже, на жаль, пішли з життя (це, зокрема, заслужені журналісти України Валентина Меншун з Києва та Олександр Митрофанов з Миколаєва). У семінарах «Культура мови – культура нації» та деяких інших проєктах останніми роками брав участь військовий журналіст і письменник Анатолій Гай (помер 2021 року через коронавірусну хворобу). Сумна звістка надійшла також із Токіо: у червні не стало очільниці Японського фонду майбутніх поколінь Сакіко Коваки – дружини й соратниці Джунічі Коваки – фундатора потужного Японського проєкту в Україні. Завдяки саме цьому подружжю та їхнім однодумцям ВБФ «Журналістська ініціатива» від 2018 року став інформаційним партнером Японського фонду майбутніх поколінь (англ. – Japan Offspring Fund) та надав матеріальну підтримку десяткам журналістів і редакційних колективів у період пандемії коронавірусу 2020–2021 років.

 

Підбивши підсумки 20-річного функціонування фонду, його роботи в злагодженій професійній команді, учасники засідання обговорили нагальні питання, пов’язані, зокрема, з благодійною діяльністю організації в період 2017–2021 років, а також поточні й перспективні справи (акції, проєкти, ініціативи). Правління підтримало пропозицію очільниці фонду Людмили Мех посилити керівну ланку організації ще однією посадою віцепрезидента. Як відомо, з часу заснування фонду його першим віцепрезидентом був і залишається професор Шевченкового університету, президент Академії української преси Валерій Іванов, віцепрезидент – кандидат філологічних наук Олена Мех.

 

  На засіданні розширеного правління віцепрезидентом ВБФ «Журналістська ініціатива» також одноголосно обрано секретаря НСЖУ Сергія Шевченка, який тривалий час був першим заступником голови наглядової ради фонду. Президент відзначила, що як куратор основних проєктів останніх років (це інформаційна кампанія «Здоров’я майбутніх поколінь», багатоетапна культурна акція «Книжки – захисникам України») Сергій зробив вагомий внесок у залучення доброчинних коштів, підвищення авторитету організації та підтримання її позитивного іміджу.

 

Певні кадрові зміни відбулися також у наглядовій раді фонду. На пропозицію її очільника Олега Сташка першим заступником голови наглядової ради затверджено головного редактора тижневика «Профспілкові вісті» Олексія Плаксіна. Заступником одноголосно затверджена головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю Командування Повітряних Сил Збройних Сил України Марина Тепленко-Дідик (Вінниця), яка до обрання була членом наглядової ради.

 

Правління відзначило активну участь у різноманітних проєктах фонду 2001–2010 років регіональних представництв фонду, зокрема в Черкаській, Вінницькій, Львівській, Кіровоградській, Миколаївській, Чернігівській  та деяких інших областях. Серед найперших достойників у цій справі – заслужені журналісти України Михайло Калініченко й Валентина Душок (Черкаси), Марія Веремчук (Львів), Любов Коваленко, Марина Тепленко-Дідик, Тетяна Скомаровська (Вінниця) Ольга Капустян (Чернігів), Ольга Куліш з Волині, Валерій Долина з Херсона, Віктор Бойко (Житомир), Альона Гуртова, Валентина Саєнко та Костянтин Малько (Світловодськ, Кіровоградщина).

 

Спільно з партнерською організацією Всеукраїнським автомобільним клубом журналістів фонд здійснив 10 міжнародних автопробігів «Дорога до Криму: проблеми та перспективи», масштабний автопробіг 18 областями України «Схід – Захід: разом назавжди», автопробіг «Пам'ять батьківського подвигу в серцях наших», понад десяток ралі журналістів на столичному Хрещатику, в Ялті, МДЦ «Артек», у Кременчуці на Полтавщині. Усе це уможливила тісна співпраця з активом ВАКЖ, Олексієм Лікановим, Володимиром Воробейковим, Олексієм Мочановим (Київ), Ігорем Сєдим (Одеса), Євгеном Кравсом (Львів), Миколою Ратушним (Черкащина), Едуардом Бобровицьким (Запоріжжя). А ще наша вдячність – незмінному керівникові Київського автомотоклубу Сергієві Малику, який нині виступає на змаганнях у США, й зарубіжним колегам – литовцю Стасісу Григалюнасу з Вільнюса й Мар’яну Ринкевичу з Варшави (Польща)…

 

Свою лепту в історію співпраці з Інститутом журналістики Шевченкового університету вніс започаткований 2008 року семінар «Культура мови – культура нації». Його учасниками були науковці, викладачі, громадські діячі, видавці, журналісти-практики, серед них Борис Олійник, Олександр Савенко, Леонід Мужук, Алла Ковтун, Сергій Томіленко (Київ), Дмитро Кремінь (Миколаїв), Ольга Капустян (Чернігів), Людмила Макей (Кропивницький), Ігор Зоц із Донеччини, Андрій Клименко (АР Крим) та інші.

 

З весни 2018 року Фонд став інформаційним партнером соціального Японського проєкту в Україні. Завдяки співпраці з колегами з ТРК «Альта» (директор Олег Ярмоленко, Переяслав, Київщина), редакцій газет Овруцького й Народицького районів Житомирщини журналісти загальнонаціональних і регіональних ЗМІ надали широку інформаційну підтримку унікальному міжнародному проєкту справжньої народної дипломатії, започаткованому нашим японським колегою Джунічі Ковакою.

 

Нинішній рік став особливим: 35-ті роковини Чорнобильської трагедії та 10-ті роковини аварії на АЕС «Фукусіма-1». Враховуючи це, фонд «Журналістська ініціатива» вирішив провести інформаційну кампанію «Здоров’я майбутніх поколінь». Творчі зусилля об’єднали очільники овруцької районки Світлана Кирпа та Петро Хобта з засновницею всеукраїнського журналу «Аграрний тиждень. Україна» заслуженим журналістом України Наталією Черешинською. У світ вийшли актуальні матеріали з проблем безпеки продуктів сільгоспвиробництва із зони, близької до Чорнобиля, не лише на сайті цього видання, а й у журналі «Пропозиція», що розповсюджується також за кордоном. Такі приклади журналістської солідарності у творчості характерні й для Марини Кривди (газета «Голос України»), Івана Кокуци (Емігрантське радіо), Володимира Ісаєва (радіопроєкт «Унікальна людина», м. Рівне), Володимира Шуневича (він пише для газети «Ехо (Відлуння)), Ірини Овдієнко (газета РОСТ, м. Енергодар Запорізької області), Володимира Глядченка (газети «Проспект Трубників», м. Нікополь на Дніпропетровщині й «Шахтар Марганця», м. Марганець).

 

    Започаткувавши влітку 2017 року багатоетапну культурну акцію «Книжки – захисникам України», активісти фонду вирішили істотно оновити сучасною літературою бібліотеку Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни (с. Циблі на Київщині). У партнерстві з НСЖУ й Держкомтелерадіо за останні роки сюди завезли понад півтисячі книжок, що побачили світ в останні роки. Характерно, що частина з них надходить з дарчими підписами авторів-журналістів і письменників. Серед тих, хто подарував власні друковані видання – куратор проєкту Сергій Шевченко (МІА «Вектор ньюз»), Олексій Кононенко (видавництво «Веселка»), Євген Букет (газета «Культура і життя»), Микола Махінчук («Урядовий кур’єр»), Сергій Сай-Боднар (Укрінформ), ветеран військової служби Анатолій Сахно, військовий лікар Віктор Чернієнко. Завдяки цій акції на полиці бібліотеки стали книжки військової тематики фотожурналістів Олександра Клименка (Київ) і Леоніда Логвиненка (Харків), правника й волонтера Валерія Макеєва (Черкаси) та деяких інших авторів. На наступний етап доброчинної культурної акції свої твори запропонував також заслужений журналіст України Михайло Калініченко.

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»