Вшановано митців Київщини

  На розширеному засіданні колегії управління культури Київської обласної державної адміністрації 14 вересня 2021 року в урочистій частині відбулося вручення вітальних листів голови Київської ОДА Василя Володіна, почесних грамот управління культури та інших відзнак працівникам галузі й митцям з нагоди державних свят і 30-річчя творчої спілки письменників.

 

Серед промовців на засіданні були перший заступник міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, заступник голови Київської облради Тетяна Семенова, начальник управління культури Київської ОДА Дмитро Гончаренко та інші.

 

За словами Тетяни Семенової, попри те що на Київщині діє комплексна програма розвитку культури, фінансування на цю галузь виділяється дуже мало. Загалом в області 1800 закладів культури, 17 з них – комунальні заклади Київської облради. Нині в надскладних умовах пандемії, у час реформ важливо допомогти їм вижити й перетворитися на сучасні, хоч це й непросто: багато проблем у музеїв, бібліотек, будинків культури, клубів, мистецьких шкіл, зазначила Тетяна Семенова.

 

Начальник управління культури Київської ОДА Дмитро Гончаренко доповів про стан справ галузі станом на вересень 2021 року, здобутки управління, проведені обласні заходи з нагоди державних свят і пам'ятних дат. З його слів, мережа закладів культури зазнає втрат, є порушення чинного законодавства, що пов’язано з ліквідацією бібліотек, будинків культури, позашкільних закладів мистецької освіти. Лише спільними зусиллями працівники культури Київщини, представники влади в громадах знайдуть способи розв’язання проблем, вважає промовець.

 

Учасники засідання розглянули також низку актуальних питань розвитку гуманітарної сфери новоутворених районів і громад Київщини. Обговорено з-поміж іншого й здобутки обласної організації НСПУ. Вона цього місяця віддала в друк майже 1000-сторінкову антологію «Літературні джерела Київщини», а також, за словами голови обласної письменницької організації Володимира Бубиря, незабаром вийде у світ окремий випуск газети «Літературна Україна» з творами десятків митців Київщини.

 

    В урочистій частині заходу почесними грамотами управління культури Київської ОДА нагороджено, зокрема, провідних письменників Київщини за багаторічну плідну діяльність, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток національної культури України та з нагоди відзначення 30-річчя Національної спілки письменників України. Серед майстрів слова, які цього дня приймали вітання, є й віцепрезидент ВБФ «Журналістська ініціатива» – публіцист, член правління Київської обласної організації НСПУ Сергій Шевченко. Він цьогоріч випустив другу частину свого «соловецького двокнижжя» – збірку історичних нарисів і статей «Імперія терору». Почесними грамотами, вітальними листами вшановано також літераторів Надію Кир’ян, Тетяну Петровську, Володимира Бубиря, Геннадія Горового та деяких інших майстрів художнього слова.

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»