Японія і Косово – єдині в підтримці України

    Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Косово в Японії Сабрі Кічмарі 2 серпня зустрівся з членами делегації українських медійників і японських громадських діячів.

 

Обмін думками показав цілковиту одностайність учасників зустрічі в оцінках нинішнього становища в інформаційній сфері України, а також подій, що відбуваються у світі в час російсько-української війни.

 

Цього року Японський фонд майбутніх поколінь (Japan Offspring Fund, скорочено – JOF), який очолює житель Сайтами, редактор журналу Джунічі Ковака, а також партнери в Україні – Національна спілка журналістів і Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива» – фінансово підтримали низку редакцій та багатьох працівників ЗМІ, зокрема тих, що опинилися в біді через війну, яку розв’язав рашистський режим сусідньої держави.

 

Спілкування в посольстві відбувалося без перекладача – англійською мовою. У розмові з секретарем творчої спілки (автором цих рядків) і президентом доброчинного фонду Людмилою Мех дипломат наголосив: «Журналісти – важливі». «Та це ж наше спілчанське гасло!» – зауважили гості з НСЖУ. Вони навели чимало фактів на підтвердження висловленої думки. Крім того, сердечно подякували урядові й Асоціації журналістів Косова за істотну підтримку українських солдатів правди (як відомо, нині діє міжнародна програма захисту журналістів – вони мають змогу до півроку жити й працювати в Косові). А також кияни подякували японським партнерам і корпорації GREEN COOP, що цього літа переказала на валютний рахунок НСЖУ кошти на підтримку працівників преси, які постраждали під час виконання професійних обов’язків.

 

  Атмосфера зустрічі була не просто дружньою, а надзвичайно теплою. Посол запевнив у дальшій підтримці України, сказав, що косовари дуже добре розуміють українців і прагнення народу спокійно жити на власній землі. І коли Людмила Мех показала співрозмовникові свою статтю в газеті «Голос України» «У Косові з’явився волонтерський рух на нашу підтримку» (06.06.2002)» посол не лише подякував журналістці за роботу, а й упізнав героя публікації – волонтера Роберта Фейзулаху. Цінує дипломат і зусилля очільника Асоціації журналістів Косова: Сабрі Кічмарі зазначив, що Джемайль Реджа зі своїми однодумцями робить дуже добру й потрібну справу, організувавши безпечне проживання українських колег у Приштині та допомагаючи їм залишатися в професії.

 

Принагідно гості добрим словом згадали представницю Європейського центру свободи преси та медіа Флютуру Кусарі, яка у співпраці з головою НСЖУ Сергієм Томіленком дбає про розширення «тимчасової діаспори» українських медійників у Косові.

 

Очільник JOF Джунічі Ковака, показавши дипломату черговий випуск журналу своєї некомерційної організації, висловив упевненість, що зв’язки доброчинців і далі зміцнюватимуться заради перемоги демократії у світі, а Україні побажав щасливого майбутнього, на яке вона заслуговує.

 

Сергій Шевченко

 

м. Токіо

 

Фото Мінако Накамура (JOF) і автора