Японська преса про місію українських медійників

  Журналіст Хіджирі Іносе (на фото в центрі) взяв інтерв’ю в українського публіциста й громадського діяча Сергія Шевченка, який прилітав до Японії з Косова, де від травня цього року тимчасово працює за міжнародною програмою захисту українських працівників ЗМІ.

 

У своїй статті пан Іносе розповів про мету візиту до його країни представників двох українських журналістських об’єднань – Національної спілки журналістів України і Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива». Автор-інтерв’юер зазначив, що делегація громадських діячів української медійної сфери відвідала Японію вперше після початку російського військового вторгнення, щоб безпосередньо донести до японського народу поточну ситуацію в Україні та закликати Японію до більшої підтримки країни, що зазнала збройної агресії.

 

«У боротьбі з росією зростає визнання того, що журналісти відіграють важливу роль у протидії пропаганді, яку поширює російський уряд», – написав японський колега й зазначив, що рух на підтримку працівників преси зростає. До Японії, нагадаємо, виїздили секретар НСЖУ (найбільшої в Україні журналістської організації) Сергій Шевченко, президент благодійного фонду "Журналістська ініціатива" Людмила Мех і дві учасниці делегації з Черкас – членкиня правління НСЖУ, головна редакторка обласної газети «Черкаський край» Тетяна Калиновська та волонтерка Олена Макаренко. Вони прибули на запрошення японської громадської організації.

 

      Працюючи в керівництві НСЖУ, пан Шевченко залишається активним журналістом і поширює інформацію в Україні та за її межами, зокрема й у Косові, розповів своїм читачам японський медійник. Він зазначив, що його український співрозмовник спеціалізується на історії українсько-російських відносин і на початку 2021 року видав книжку публіцистики «Імперія терору», в якій «коротко викладено історію російської агресії».

 

  Сергій – один з тих журналістів, за якими «стежить російська влада», зазначив пан Хіджирі й навів приклад, про який можна прочитати, зокрема, й в енциклопедії «Вікіпедії»: «У складі делегацій громадськості брав участь у міжнародних днях пам'яті жертв політичних репресій, неодноразово відвідував з цією метою меморіали в Левашово (Левашовське меморіальне кладовище, Санкт-Петербург), урочищі Сандармох у Медвеж'єгорському районі Республіки Карелії та Соловецькі острови (рф). Після 2009 року влада рф заборонила публіцистові в'їзд на територію цієї держави (про наявність заборони Сергію Шевченку повідомили білоруські прикордонники в серпні 2012 року – під час чергової поїздки української делегації до меморіалів)».

 

За даними НСЖУ, під час війни російські війська вбили в Україні кілька десятків журналістів. Під час висвітлення подій журналісти зазнають поранень або втрат техніки (камери, комп’ютери тощо). У червні неурядова організація «Репортери без кордонів», що базується в Парижі, заявила, що українського фотожурналіста (Макса Левіна), знайденого мертвим під Києвом 1 квітня, можливо, катували та стратили російські війська. Журналістські організації допомагають забезпечувати колег, які й далі виконують свої професійні обов’язки в час війни, медикаментами, потрібним обладнанням, бронежилетами тощо, написав Хіджирі Іносе.

 

Активізується діяльність з підтримки цих українських журналістів з-за кордону, а з Японії організація з безпеки харчових продуктів та життя й далі допомагає мешканцям, які страждають від захворювань, що ймовірно викликані радіоактивним забрудненням харчів унаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС. Японський фонд майбутніх поколінь і кооперативна організація Західної Японії «GREEN COOP» зробили через НСЖУ пожертви на допомогу українським журналістам.

 

«Сергій Шевченко сказав: «Російська армія без розбору вбиває дітей, людей похилого віку та навіть жінок, а російський уряд використовує пропаганду для маніпулювання громадською думкою в росії та в усьому світі. Я вірю, що допомога Україні сприятиме якнайшвидшому припиненню війни», – навів думку співбесідника автор публікації в японській пресі.

 

Сергій також висловив глибоку вдячність Японії за великі пожертви та різні форми допомоги Україні, а також за економічні санкції, запроваджені японським урядом проти росії, зазначивши, що «економічні санкції проти росії дуже ефективні». Водночас він зазначив: багато японських компаній все ще ведуть бізнес у росії, а це означає «підтримку Росії», що є проблемою. Щодо тенденції в діяльності японських компаній Teikoku Databank влітку цього року повідомив: японські компанії перебувають на найнижчому рівні серед великих країн у своєму «відході від Росії».

 

Сергій Шевченко також наголосив: «Росія хоче перевести цю війну в тривалу війну, і якщо Україна хоче перемогти, їй знадобиться постійна підтримка багатьох країн, серед них і Японії. Поразка означатиме поразку демократичних націй проти тоталітарних держав», – сказав він, закликавши до дальшого посилення підтримки України в Японії.

 

Свою статтю Хіджирі Іносе ілюстрував світлинами зустрічі українських журналістів з прем’єр-міністром Косова Альбіном Курті, а також з інтерв’ю Сергія Шевченка міжнародним ЗМІ в Приштині.

 

Пресслужба ВБФ "Журналістська ініціатива"

 

Фото Сергія Шевченка

 

Джерело: news.yahoo.co.jp