Ювілей кобзарської альма-матер

 

      У селі Стрітівка Кагарлицького району Київської області 23 листопада 2014 року відбувся кобзарський фестиваль «Гей, вдарте в струни, кобзарі!», присвячений 25-річчю єдиної в Україні Стрітівської кобзарської школи. Серед співорганізаторів цього мистецького свята – Міністерство культури України, ВМГО «Молода Просвіта», Національна спілка кобзарів України, департамент освіти і науки Київської облдержадміністрації. Започаткований захід було анонсовано на прес-конференції в Укрінформі.

 

        На скромній сільській сцені, яка неначе символізує глибоку вкоріненість кобзарського мистецтва в народне життя, свою виконавську майстерність продемонстрували молоді артисти капел бандуристів Стрітівського педагогічного коледжу кобзарського мистецтва та Київського національного університету культури і мистецтва, а також знані музики, співаки, кобзарі-ветерани. Як дорогі гості на свято прибули випускники школи 1993–2014 років, столичні майстри мистецтв, працівники культури й освіти, журналісти. Вдячними глядачами дійства були переважно жителі Стрітівки та навколишніх сіл.

 

        В офіційній частині заходу виступили директор коледжу Світлана Колосовська (світлина 1), головний спеціаліст відділу мовної політики Міністерства культури України Єлизавета Сербіна, меценат, директор сільгосппідприємства «Дніпро» Анатолій Ворона та інші. Цього дня тут можна було запросто поспілкуватися зі славетними артистами, відомими творчими особистостями, серед них голова Національної спілки кобзарів України, народний артист України Володимир Єсипок (світлина 2), заслужений працівник культури України Дмитро Ломачук, заслужений діяч мистецтв України Володимир Курач, соліст Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Г. Майбороди Максим Воловоденко (до слова, вихованець Стрітівської школи), співак, музикант, композитор та поет Василь Лютий (світлина 3), бандуристи Віталій Мороз і його брат Роман (так само випускники закладу-ювіляра, світлина 4).

 

      На запрошення організаторів фестивалю в урочистостях взяв участь представник ВБФ «Журналістська ініціатива» заслужений журналіст України Сергій Шевченко (світлина 2). Митець, який є автором книжки «Соловецький реквієм», подарував коледжу примірник свого нового видання, в якому вміщено статтю «Правдива зброя українців – бандура». «У цьому творі розповідається про «речників народного духу», репресованих за часів комуністичного терору – в той період, коли Україна перебувала у складі радянської імперії», – зазначив автор, якого за збірку публіцистики висунуто на здобуття Шевченківської премії 2015 року.

 

        Вміщуємо на сайті ВБФ «Журналістська ініціатива», який підтримує культурно-патріотичні проекти, добірку світлин з фестивалю «Гей, вдарте в струни, кобзарі!»

 

Про анонсовані напередодні ювілейні заходи читайте також на нашому сайті в публікації «Стрітівка анонсує свято на вулиці кобзарів».

 

 Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 Фото Поліни Батрак і Сергія Шевченка