В Інституті журналістики презентовано книжку «Золоте перо»

В Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка 14 грудня 2012 року презентовано книжку «Золоте перо. Людмила Мех» (К.: ВПК «Експрес-Поліграф», 2012). Культурний захід, проведений з ініціативи директора Інституту Володимира Різуна, мав на меті не лише ознайомити студентів з новим виданням, а й у межах навчального процесу розширити їхні знання як майбутніх фахівців у видавничій справі та редагуванні.

 

      Гостями alma-mater стали відомі творчі особистості з багатим досвідом роботи в журналістиці: це лауреат премії «Золоте перо» – головна героїня книжки – і письменник, лауреат літературних премій імені Івана Франка та імені Володимира Винниченка, один з авторів-співупорядників видань з історії журналістських об’єднань України. Професійними секретами видавничої, редакторської, організаторської роботи, а також пізнавальною інформацією з перших уст про діяльність Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива», Всеукраїнського автомобільного клубу журналістів (ВАКЖ) поділилися з молоддю президент цих організацій Людмила Мех і упорядник презентованої книжки заслужений журналіст України Сергій Шевченко (на світлинах – ліворуч).

 

Викладач Інституту Юрій Бондар, відрекомендувавши гостей, звернув увагу на плідну громадську і творчу діяльність колег, безпосередньо причетних до написання деяких сторінок і, власне, до самих подій новітньої історії української журналістики. Людмила Мех на початку 1990-х обіймала посаду заступника голови Спілки журналістів України з міжнародних питань і зв’язків, забезпечувала процес прийняття СЖУ до Міжнародної федерації журналістів. Вона є засновником (співзасновником) низки професійних об’єднань працівників преси, організатором міжнародних автопробігів «Дорога до Криму: проблеми та перспективи» (їх проведено 10), автомобільних акцій за участю широкого журналістського загалу країни – «Схід – Захід: разом назавжди!», «Пам’ять батьківського подвигу – в серцях наших», змагань з автослалому «Київська осінь», міжнародної благодійної фотовиставки-аукціону  та інших. А публіцист Сергій Шевченко відомий також як ініціатор і співорганізатор доброчинних проектів у книговидавничій сфері («Толока Шевченків»), він член правління Київської організації НСЖУ, співупорядник збірника «Слово – зброя?», що побачив світ з нагоди 50-річчя творчої спілки.

 

    Закінчивши в 1970–1980-х роках факультет журналістики Шевченкового університету, його випускники підтримують зв’язки з alma-mater, вони завжди бажані гості в Інституті. «Фонд «Журналістська ініціатива» з участю авторитетних науковців, викладачів Інституту реалізує спільний проект у галузі освіти», – зазначила Людмила Мех, привернувши увагу аудиторії до серії публікацій відповідної тематики на веб-сайті організації (mediafond.com.ua) – «Всеукраїнський семінар «Культура мови – культура нації» (мовностилістичні поради)».

 

По закінченні презентації книжки «Золоте перо...» гості подарували примірники цього видання бібліотеці вишу (на світлинах). Відтак президент Фонду зустрілася в Інституті з головою правління Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців України істориком Григорієм Савченком. Попередньо обговорено перспективи співпраці двох організацій, отже, попереду – нові цікаві проекти, зокрема на Київщині, з участю і столичних журналістів, і працівників регіональних засобів масової комунікації.

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Ольги Комиз, студентки 4 курсу Інституту журналістики і Сергія Шевченка