Фільм, що не залишає байдужим: Олексій Чубашев – Рекрут назавжди...

  Журналістська ініціатива колег – зробити документальний фільм про свого полеглого товариша, військового журналіста й воїна-спецпризначенця Олексія Чубашева – заслуговує на увагу не лише глядачів. Цю творчу роботу Національна спілка журналістів України могла б висунути на здобуття Премії імені Богдана Хмельницького в галузі літератури та мистецтва 2023 року.

 

Як відомо, премію Міністерства оборони України присуджують за твори, спрямовані, зокрема, на піднесення престижу Збройних Сил України, пропаганду військової служби, формування у військовослужбовців і молоді національної самосвідомості, гідності, духовності та культури, почуття патріотизму, вірності військовим традиціям Українського народу. З усіма цими вимогами цілком узгоджується згадана робота колег з Військового телебачення України, яку можна переглянути на You Tube.

 

Про полеглого на війні – автора й ведучого першого в Україні медійного проєкту для підтримки ЗСУ «Рекрут», виконувача обов’язків керівника Центральної телерадіостудії Міноборони України, кадрового військовика й журналіста – є публікація на вебсайті НСЖУ «Воюю проти найбільшого зла на цій планеті», – загинув військовий журналіст Олексій Чубашев». Він віддав життя за Україну рік тому – в боях на Луганщині.

 

Перегляд документального фільму з серії «Нескорені» «Recrut назавжди» (Олексій Чубашев. Історія головного Рекрута країни. In memoriam) раз по раз подумки повертає мене до його Героя. Пишу з великої літери не тому, що його, на жаль, уже немає серед нас. А тому, що він свідомо зробив свій вибір у перші дні повномасштабного вторгнення рашистів – відчув особисту відповідальність за рідну Україну, велику батьківську родину з козацького запорізького регіону, за свою молоду сім’ю – маленьку донечку й дружину, що була на останньому місяці вагітності. Синочка, якого побачив лише раз у житті й пригорнув до себе…

 

Не минає біль від усвідомлення того, яких чудових, мотивованих молодих людей втрачаємо в цій жорстокій битві проти зла! Скільки добрих і важливих справ міг би зробити військовий журналіст із його колегами-однодумцями для наповнення інформаційного простору нашої держави емоційним, патріотичним контентом у межах своєї авторської телепрограми «Рекрут.UA»!

 

І не полишає бажання сказати слова вдячності Матері й молодій удові, які, переживши страшну втрату, погодилися дати інтерв’ю авторці фільму. Це допомагає глядачам відчути характер Героя і оцінити риси справжнього Українця, захисника рідної землі.

 

Фільм не може залишити байдужими глядачів. Авторка проєкту Маріамна Маркевич, оператор Ігор Бондаренко та інші члени знімальної групи змогли органічно поєднати особисті відеозаписи полеглого бійця в час його перебування на передовій, спогади його колег-медійників і спецпризначенців.

 

Упевнена, що такі творчі доробки наших телевізійників допоможуть зберегти правду про те, як українці стали на захист рідного краю, як силою духу і зброї змогли здолати загарбників, як здобували Перемогу.

Слава Україні і її Героям!

 

Людмила Мех, президент ВБФ «Журналістська ініціатива», член журі творчих конкурсів НСЖУ

 

Фото з сайту НСЖУ