Підтримаймо соціально значуще видання!

Підтримаймо соціально значуще видання!

Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива», беручи активну участь у підготовці й виданні збірника публіцистики «Розвіяні міфи. Історичні нариси і статті», звертається до вітчизняних і закордонних меценатів, партнерів та друзів нашої громадської організації з проханням підтримати цей соціально значущий творчий проект.

Автори майбутньої книжки – доктор історичних наук, професор Дмитро Вєдєнєєв і заслужений журналіст України Сергій Шевченко (Сергій – один з активістів Фонду, учасник багатьох доброчинних акцій працівників преси 1990–2000-х років).

Попередні видання і кращі газетно-журнальні публікації обох авторів мають схвальні відгуки читачів і здобули суспільне визнання:

- збірник публіцистики «Українські Соловки» – переможець у творчому конкурсі Національної спілки журналістів України;

- книжку «Архіпелаг особливого призначення» 2007 року відзначено Премією імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності;

- статтю «Розстріляні в Сандармосі» вміщено у двотомнику «Екстракт 150» – престижному виданні, що, за висловом експерта Центру рейтингових досліджень «Еліт-Профі» кандидата філософських наук Юрія Килимника, належить до «вершків» української книжкової гуманітаристики («День», №191, 23.10.2009).

У «Розвіяних міфах...» автори-науковці звертаються до актуальної тематики і пропонують низку нових творів. Нариси і статті згруповано навколо вузлових подій в історії країни: Національно-демократична революція 1917–1921 років; доба політичних репресій; Друга світова війна: правда про звитяги (визволення Києва, партизанський рух, столичне підпілля) і про ціну перемоги над нацизмом; повоєнне протистояння в СРСР (НКВС–МДБ проти ОУН і УПА). В основі праць – наукові джерела, розсекречені документи спецслужб. Міфам радянських часів протистоять статті фахівців про Голодомор 1932–1933 років, соловецьку трагедію, нариси про репресованих письменників, учених, майстрів культури, державних і релігійних діячів.

Твори розраховані на широку читацьку аудиторію, написані популярно, добре ілюстровані. Мова видання – українська. За відгуками вчених-істориків, такого роду просвітницька література пробуджує національну самосвідомість людей, допомагає формувати громадянську позицію, сприяє утвердженню єдності у суспільстві.

Упевнені, що нова книжка матиме успіх. Вона буде корисним надбанням для бібліотек і, сподіваємося, – стане гарним подарунком до ювілею одного з її авторів (у серпні 2010 року журналістові й письменнику Сергієві Шевченку виповниться 50!).

Доброчинні внески на розрахунковий рахунок Фонду, сподіваємося, не будуть анонімними: вдячна згадка імен меценатів у книжці – бажання її авторів. Контактна адреса: [email protected]

Людмила Мех,
президент ВБФ \"Журналістська ініціатива\"

_______________
На запити читачів повідомляємо: авторські книжки \"Українські Соловки\" та \"Архіпелаг особливого призначення\" можна придбати, надіславши запит на адресу: [email protected]