Журналістська ініціатива у сфері культури: книжки – захисникам України

Третій рік поспіль – з літа 2017-го – триває доброчинна акція «Книжки захисникам України», яку проводять спільно Всеукраїнський фонд «Журналістська ініціатива» і Національна спілка журналістів України. Партнерську підтримку в цій справі надають Держкомтелерадіо України та Всеукраїнський автомобільний клуб журналістів (ВАКЖ).

 

Кілька місяців тому, в травні, нагадаємо, журналісти подарували чергову партію книжок (понад 70 видань художніх творів) бібліотеці Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни, що в селі Циблі на Переяславщині (Київська область). А в жовтні 2019-го планується ще одна поїздка на Переяславщину з тією ж метою – фонд, як і навесні, привезе для книгозбірні госпіталю добірку творів сучасної української літератури.

 

– Цього разу до нашої культурної акції долучилися й творчі працівники редакції газети «Голос України»: дякуємо Лілії Курбатовій, яка передає в дар бібліотеці низку видань поезії і прози різних років, – зазначила засновниця й президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех. – Крім того, незмінно поповнює книгозбірню медико-соціального центру секретар НСЖУ, координатор ВАКЖ Сергій Шевченко – цього разу він дарує свою книжку публіцистики «Наган-країна», видану в липні 2019-го, а також деякі інші літературні новинки, в яких, зокрема, розвінчуються пропагандистські кліше сусідньої держави-агресора.

 

Нещодавно зі столичними журналістами поспілкувався в Циблях один з відвідувачів бібліотеки Микола Гончар. Читач, який приїхав з Кропивницького, щиро подякував творчим працівникам за їхню доброчинність і назвав серед найважливіших дарунків бібліотеці в попередні роки збірник творів Сергія Шевченка й Дмитра Вєдєнєєва «Розвіяні міфи. Історичні нариси і статті». Така актуальна література, вважає пан Гончар, надзвичайно потрібна, особливо в часи інформаційної війни, яку розв’язав Кремль.

 

– Зважаючи на думку читача, цього разу до бібліотеки ми привеземо ще й популярне видання Володимира Селезньова «Кремлівський плагіат: від «шапки Мономаха» до кепки Ілліча», а також твір Тимура й Олени Литовченків «Книга Жахіття. 1932–1938», – розповів співорганізатор доброчинної акції Сергій Шевченко. – Серед інших книжок, що рекомендуємо почитати, є романи, збірки оповідань, поезія, але найперше – твори про захисників України, наших сучасників, які стримують російську агресію. Це, приміром, фотопоема харківського журналіста Леоніда Логвиненка «Танго білих лисиць» (її автор – неодноразовий лауреат творчих конкурсів НСЖУ). Зацікавить, вважаємо, й літературно-художнє видання «Жінка війни» (авторка Анна Шила – це творчий псевдонім Галини Сліпушко): її оповідання написані на основі інтерв’ю з 25 жінками – волонтерками, парамедиками, журналістками, військовиками. Їхніми вустами говорить Україна, зазначено в анотації книжки: «це голос, який варто почути і до якого варто дослухатися».

 

Загалом від початку доброчинної акції «Книжки – захисникам України» передано бібліотеці й подаровано ветеранам, учасникам Операції об’єднаних сил до 450 примірників видань художньої літератури, з них 100 книжок «Всім, хто має в душі вишиванку» передав через члена правління фонду Наталію Черешинську український поет Віктор Єганов, який нині живе й працює в Гельсінкі (Фінляндія).

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»