Професійний прихисток у Косові для українських журналістів
Прем’єр-міністр Республіки Косово Альбін Курті прийняв у Косові Людмилу Макей, першу українську журналістку, яка дістала прихисток у цій країні за програмою для журналістів, створеною в час російсько-української війни, повідомляє пресслужба НСЖУ.
«Республіка Косово рішуче засуджує військову агресію російської федерації та вторгнення в Україну. Наші розуми й серця – з народом України, і наша солідарність з вашим народом і визвольною боротьбою проти військової агресії та російського вторгнення є беззаперечною», – коментує прем’єр-міністр.
Прем’єр-міністр Альбін Курті наголосив, що Республіка Косово приєдналася до інших західних країн у введенні санкцій проти росії й прагне працювати разом із союзниками, щоб сприяти міцному миру, довгостроковій стабільності та глобальній безпеці. Він подякував Європейському центру свободи преси та медіа (ECPMF), Європейській федерації журналістів (EFJ) та Асоціації журналістів Косова (AJK) за співпрацю у створенні програми журналістів у Косові.
На першій зустрічі 17 квітня Людмилу Макей привітали віцепрем’єр – міністр закордонних справ Доніка Ґервалла, міністр внутрішніх справ Джелал Свекла, а також представники Асоціації журналістів Косова.
«Я щиро вдячна Європейському центру свободи преси та медіа (ECPMF), Європейській федерації журналістів (EFJ), Національній спілці журналістів України, Асоціації журналістів Косова та уряду Республіки Косово за можливість знайти притулок у вашій країні в рамках програми прихистку журналістів Косово. Для мене це, перш за все, можливість залишатися у важливій професії журналіста», – сказала Людмила Макей.
«На жаль, нині в Україні бути журналістом небезпечно. Російські окупанти викрадають, погрожують і вбивають журналістів. Нещодавно Національна спілка журналістів України оприлюднила список загиблих працівників ЗМІ. У ньому на цей момент 21 прізвище. Усі вони говорили правду про цю криваву війну», – зазначила пані Макей.
Вона наголосила, що вражена бажанням Косова підтримати українських колег. «Я до сліз зворушена тим, як зовсім незнайомі люди хочуть допомогти українцям», – сказала вона, додавши, що вважає цю співпрацю та журналістську солідарність важливим кроком до миру.
У межах програми «Журналісти-резиденти Косова» до цієї країни можуть приїхати працювати 20 українських журналістів. Програма, що фінансується урядом, покриває витрати на проживання, зарплату та користування офісом на період до шести місяців – щоб українські журналісти могли працювати віддалено.
У Національній спілці журналістів України зворушені тією турботою, яку Косово демонструє щодо українських журналістів: "Багато українських біженців шукають безпечного прихистку у Європі, частина журналістів також рятується за кордоном. Але для працівників ЗМІ важливо зберігати можливість і далі професійно працювати, тому ініціатива влади Косова про спеціальну програму професійного журналістського прихистку – це вдала лідерська ініціатива захисту незалежної правдивої журналістики від жорстоких окупантів", – коментує голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
Ще є можливість надіслати заявки на участь у програмі.
Джерело: НСЖУ