Японія переживає за українських дітей: війна пройшла через Чорнобиль…

  Листом із Сайтами (Японія) висловив свою підтримку Україні в її боротьбі з державою-агресоркою Джунічі Ковака, очільник Японського фонду майбутніх поколінь (Japan Offspring Fund). Він дуже переживає за життя дітей, вчителів та загалом за жителів північних районів Київщини й Житомирщини. Фонд усіляко підтримує жертв Чорнобиля, допомагаючи в оздоровленні населення на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення після катастрофи на атомній електростанції 1986 року.

 

Розв’язана московськими політиканами війна поставила під загрозу й програми втілення Японського проєкту в Україні. Віроломний збройний напад, вчинений, зокрема, й із території Білорусі, терористське (інакше цього не назвеш) захоплення нападниками Чорнобильської АЕС, страждання мирного населення – це б’є по живих людях, по майбутньому України та сусідніх держав, які зазнали страхіть Чорнобиля.

 

Джунічі Ковака зі своїми однодумцями переказав десятки тисяч доларів на підтримку українців-освітян, допоміг також і журналістським об’єднанням, зокрема Національній спілці журналістів України, ВБФ «Журналістська ініціатива», які беруть активну участь в організації висвітлення подій, пов’язаних як з Японським проєктом, так і з загрозами, що їх несе війна.

 

Ще до початку повномасштабного вторгнення військ РФ Джунічі Ковака писав таке: «У газеті з’явився супутниковий знімок російської армії в Єйську. До Овруча на Житомирщині звідти можна дістатися однією дорогою. Я молюся, щоб не сталося війни» (8 лютого 2022 року).

 

  Японському другові написали вчителі з Народичів: «Дякуємо, що Ви хвилюєтеся за нас. Ситуація справді тривожна. Але ми налаштовані оптимістично. Хочемо також подякувати за подарунки й за лікувальний чай. Чай справді допомагає, якщо його вживати при перших ознаках захворювання. Народицька гімназія три тижні працювала дистанційно, бо було дуже багато хворих» (11 лютого 2022 року).

 

Очільник асоціації освітян і директор Піщаницької гімназії на Житомирщині Микола Слепенчук у переддень вторгнення російських військ повідомляв японцям про підготовку обладнання для закладів освіти: «Сьогодні привезли 2 циклони (апарати для очищення димових газів) у школу с Можари та с. Бігунь. Необхіні кошти для придбання матеріалів та на роботи зі встановлення циклонів в сумі 4800 доларів США, а саме: на 2 димососи, на матеріали та на монтаж і встановлення циклонів» (23 лютого 2022 року)…

 

Життя українців нині ламає агресивна Москва.

 

Світ має зупинити кремлівських навіжених – це думка сотень мільйонів людей з усіх континентів.

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Читайте також публікацію ВБФ «Журналістська ініціатива» «Підтримка України з Фінляндії»

 

28.02.2022