Депутат Європарламенту зустрілася на Балканах з представниками української преси

  Депутатка Європаламенту німкеня Віола фон Крамон-Таубадель (нім. – Viola von Cramon-Taubadel) зустрілася в столиці Косова з українськими журналістами, повідомив 31 травня з Приштини спецкор Міжнародної інформаційної агенції «Вектор ньюз» Сергій Шевченко.

 

Представники преси, що перебувають на Балканах за міжнародною програмою професійного захисту Journalists-in-Residence Kosovo, мали нагоду поспілкуватися з німецькою політичною діячкою на пропозицію Асоціації журналістів Косова.

 

«Це було неформальне спілкування, – зазначила президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех. – Учасники зустрічі обмінялися думками щодо ситуації в Україні, яка з 24 лютого цього року зазнала повномасштабного вторгнення рашистських військ. Українські журналісти навели низку фактів, що свідчать про терор і воєнні злочини, вчинені путінською армією. Пані Віола ще з 1990-х років не раз відвідувала обидві країни, які нині воюють, їй було цікаво почути розповіді українців, що на власні очі бачили наслідки ракетних обстрілів Києва та страждання мирного населення від навали орди окупантів».

 

«Як досвідчений політик Віола фон Крамон-Таубадель також дуже добре знає проблеми міждержавних відносин на Балканах, але цього разу актуальнішою була тема війни, – зауважив спецкор МІА «Вектор ньюз». – У нашої співрозмовниці оцінки подій, пов’язаних з нападом на Україну (порушення законів війни, катування й убивства цивільних громадян, агресивна кремлівська пропаганда тощо) майже стовідсотково збігалися з баченням ситуації представниками преси. Щоправда, журналісти були більш емоційними, але це й зрозуміло», – додав Сергій Шевченко.

 

Своїм баченням поділилися також журналістка з Кропивницького Людмила Макей і уродженка Луганська, нині учасниця програми Journalists-in-Residence Kosovo Дар’я Мещерякова. В організації заходу взяв участь координатор проєкту з Косова Адем Сулеймані.

 

Депутатка Європарламенту наприкінці зустрічі побажала співрозмовникам зустрітися невдовзі вже в умовах миру на теренах Європи.

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото: Адем Сулеймані (Косово)