З українськими журналістами зустрівся мер Хіросіми Кадзумі Мацуї

  У Хіросімі (Японія) мер Кадзумі Мацуї зустрівся з двома українськими журналістами та представниками компанії GREEN COOP. Ця компанія надала фінансову допомогу Національній спілці журналістів України з метою підтримки працівників преси, що виконують свій професійний обов’язок у час війни.

 

Секретар НСЖУ Сергій Шевченко і президент Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» Людмила Мех на зустрічі в мерії подякували жителям Хіросіми, підприємцям компанії GREEN COOP та всім друзям України й урядові Японії за їхні зусилля, спрямовані на досягнення миру та припинення збройної агресії, через яку страждає багато людей. Крім того, журналісти висловилися за те, щоб друзі України за кордоном і далі підтримували народ, який бореться за своє виживання.

 

Кадзумі Мацуї, відповівши на запитання журналістів, зазначив, зокрема, що мерія Хіросіми організовує допомогу українським біженцям і робитиме це надалі, щоб захистити життя мирного населення, яке через війну змушене залишати батьківщину. Він також сказав, що перед зустріччю з журналістами мав розмову з білоруським послом у Японії, який висловив жаль, що Токіо підтримує запровадження економічних санкції проти Мінська (тобто держави – союзниці Росії). Відповідь мера була в тому дусі, що влада в Білорусі має чути свій народ, а Хіросіма чує своїх жителів і спирається на суспільну думку.

 

Дипломатична розмова, вочевидь, не була втішною для «гостя», який залишив мерію без усмішки на обличчі.

 

  А мер Кадзумі Мацуї в гарному настрої поспілкувався з українськими медійниками й місцевими підприємцями, які допомагають журналістам, національній творчій спілці та благодійному фонду в їхній важливій роботі. На прохання зробити спільне фото сам запропонував локацію коло букета квітів, а потім ще й провів гостей до художніх полотен, які прикрашають коридор мерії біля зали для зустрічей. Кадзумі Мацуї показав кілька картин, які написав особисто, коли був у Лондоні, чим, на думку автора цих рядків, виразно показав не лише власну прихильність до творчості, а й засвідчив, який саме світ (демократичний, цивілізований) японцям до душі.

 

Сергій Шевченко

 

Фото автора