Синьо-жовті прапорці в Кумамото – так зустрічають журналістів

  Двоє українських журналістів на запрошення японської корпорації GREEN COOP прибули до міста Кумамото на півдні Японії. Про місію представників творчої спілки й доброчинного фонду медійників «Журналістська ініціатива» широко повідомляють як українська, так і японська преса. Посланці країни, що нині воює проти агресора, виступили перед громадськістю й у ЗМІ кількох провінцій, серед них Фукуока, Хіросіма, Нагасакі.

 

Всюди японці зустрічають гостей з України надзвичайно тепло. У Кумамото велика група людей вийшла з синьо-жовтими прапорцями до входу в офіс їхньої компанії. На білосніжних масках (а тут маскового режиму ретельно дотримуються) помічаємо синьо-жовті кольорові прямокутнички з упізнаваним написом "Peace" (мир).

 

  А далі в приміщенні – написи українською «Ласкаво просимо!», зворушливі сувеніри, виконані в національних кольорах та навіть сережки синьо-жовтих кольорів у вушках керівниці об’єднання тутешніх кооператорів Каорі Кобаясі – це лише вершина айсберга тієї великої уваги, якою оточили журналістів у Кумамото.

 

На презентації підприємства, що працює в Кумамото за замовленнями GREEN COOP, його керівник Наокі Наяші ілюстрував свою розповідь фотографіями з українськими титрами.

 

– Ми читали про вас у газетах і бачили телесюжети з вашою участю, – кажуть незнайомі люди Сергієві Шевченку й Людмилі Мех у Японії. – Ви розповідаєте правду про війну – це дуже важливо. Ми бажаємо, щоб швидше настав мир на вашій землі.

 

– Ми сприймаємо це прихильне ставлення до нас як підтримку України, бо на ділі ми тут лише уособлюємо і свої журналістські організації і свою країну, яка зазнала збройного нападу, – сказав секретар Національної спілки журналістів України Сергій Шевченко. – Друзі пізнаються в біді. Ми дуже цінуємо допомогу, яку надає Японія нашому народові в час випробувань і впевнені в тому, що українсько-японська дружба та взаєморозуміння далі зміцнюватимуться.

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка