Київ: будинок на Позняках (25 лютого і жовтень 2022)

  Про цей пошкоджений житловий будинок на столичних Позняках 25 лютого 2022 року повідомили численні українські та світові медіа. Уламки збитої над Києвом рашистської ракети зруйнували частину багатоповерхівки на вулиці Кошиця, 7-а. Там спалахнула пожежа, були постраждалі... Описаний факт став одним із символів приходу на українську землю «русского міра».

 

Я спостерігав з вікна сусіднього будинку потужний вибух у темному вранішньому небі. Потім писали, що то була ворожа ракета "Калібр", яку збили сили протиповітряної оборони. І тоді ж на власні очі побачив наслідки падіння уламків – зруйновані згори донизу квартири (з десяток поверхів)...  Більш як 120 сімей довелося відселити, повідомила того дня преса: «Силу вибуху можна оцінити за масштабом вирви, діаметром вона метрів 7–10 і глибиною в людський зріст. Від вибуху будівлю понівечило знизу до верху, кожен поверх. Замість балконів подекуди – величезні дірки. Частина речей побуту повилітала на землю. Але руйнування могли бути значно більшими. Від масштабної трагедії тут врятували якісь кілька метрів, ймовірно, ракета лягла просто впритул під будинок, якби півтора чи два метри ближче – було би пряме влучання» (tsn.ua).

 

      Відвідавши з журналістською делегацією Японію (влітку цього року), я розповідав іноземній громадськості про геноцид, який вчиняють в Україні рашисти. Розповідав про їхні терорристичні атаки на об'єкти інфраструктури в багатьох населених пунктах та столиці. І сотні тисяч жителів Хіросіми, Нагасакі та інших японських міст могли бачити на своїх телеекранах фото зруйнованого київського будинку.

 

Минуло понад сім місяців після початку повномасштабного вторгнення орди московських «визволителів». Збройні сили України відкинули орків від столиці й за межі трьох сусідніх північних областей – Житомирської, Чернігівської, Сумської. Агресор зазнав колосальних втрат, однак він і досі огризається ракетними обстрілами та ще топче ряст в ОРДЛО й коло двох морів – Азовського й Чорного. Кровопролиття триває, проте світло в кінці тунелю вже видно: військо агресора приречене на поразку.

 

      А Україна тим часом відроджується. Життя перемагає. Порівняймо два фото – зимове (друге в цьому ряду – взяте з інтернету) і осіннє. Найсвіжішу світлину автор цих заміток зробив на початку жовтня в Києві на Позняках. На дитячому майданчику з тією самою червоною гойдалкою бавляться юні кияни. Поруйновану частину будинку активно відбудовують, про що свідчать і нові кольори стін, і засклені вікна, і наявність робітників на об’єкті.

 

    Щоправда, в сусідній багатоповерхівці ще подекуди видно сліди колишніх лютневих пожеж у людських оселях. Утім, час до зими ще є, а на тамтешньому будмайданчику робота не припиняється, отож у майбутнє можна дивитися з оптимізмом.

 

Тепер відомий будинок на Позняках – символ відродження України в час війни. А ще – це символ неминучої перемоги Добра над злом.

 

Сергій Шевченко

 

м. Київ

 

Фото автора