Історичні випуски газет – коштом доброчинних пожертв японських друзів України

  Коли наприкінці червня 2022 року четверо українських журналістів прилетіли до Токіо, вони й гадки не мали, що вже восени стануть «співучасниками» такої доброї справи, як відновлення випуску газет на деокупаваних територіях нашої держави. А сталося це завдяки фінансовим пожертвам японських доброчинців, серед них є і редактор журналу, ініціатор багатьох добрих справ, давній друг українців Джунічі Ковака.

 

Про цільове використання грошей для добра медійників у країні, що нині протистоїть рашистській навалі, розповіла журналістам у Республіці Косово Людмила Мех – засновниця й президент ВБФ «Журналістська ініціатива».

 

    Відповідаючи на запитання балканських колег, очільниця фонду пояснила: «Влітку четверо українських журналістів відвідали Японію на запрошення організації, з якою фонд «Журналістська ініціатива» і творча спілка мають партнерські відносини з 2018 року. Низка виступів за кордоном українських медійників і громадських діячів інформаційної сфери з Києва та Черкас сприяла тому, що партнери з Токійської агломерації та південних префектур Японії долучилися до підтримки українських журналістів – як у професійній діяльності останніх, так і в подоланні зумовлених війною труднощів і викликів, з якими стикаються представники преси. До десятка колег, як відомо, вже стали жертвами війни, розв’язаної сусідньою державою-терористом – це лише ті, хто загинув, коли безпосередньо виконував свій професійний обов’язок. А ще понад три десятки медійників втратили життя за інших обставин – як вояки, добровольці або як цивільне населення обстріляних ворогом міст...

 

      Понад пів сотні наших колег з різних регіонів країни щиро вдячні іноземним доброчинцям за їхню допомогу журналістам у біді (ці перекази здійснив нинішнього року наш фонд). Крім того, цільову благодійну фінансову допомогу надавала журналістам НСЖУ, зокрема з японських пожертв. Ми вже повідомляли у ЗМІ, що зібрані й надані кошти від корпорації GREEN COOP і Японського фонду майбутніх поколінь (англ. – JOF) переказано на розрахунковий рахунок Національної спілки журналістів України. А недавнє спільне рішення представників НСЖУ та благодійного фонду – про використання великої частини грошей на допомогу газетярам – виявилося не лише правильним, а й дуже своєчасним. Випуски перших після деокупації номерів друкованих видань колеги з місцевих ЗМІ вже навіть назвали історичними».

 

Ось заголовок замітки на офіційному сайті НСЖУ від 18 листопада: «Люди називають цей номер історичним»: херсонський «Новий День» знов із читачами». А до того були подібні випуски газет в Ізюмі й Барвінковому на Харківщині, Лимані й Бахмуті на Донеччині. Зараз у роботі ще кілька свіжих випусків газет на сході країни.

 

Читайте, будь ласка: «Зоря» знову в Лимані – радість і для Сайтами з Фукуокою

 

  Ще одна добра новина з Миколаївщини: перший після визволення Снігурівки номер газети видано за сприяння й фінансової підтримки НСЖУ та іноземних благодійників. Про це повідомила інформаційна служба творчої спілки 21 листопада. «Кожне слово сьогодні – це зброя на інформаційному полі бою», – читаємо в редакційній статті свіжих «Вістей Снігурівщини» – так місцева газета з 92-річною історією пише про свою участь «у боротьбі за перемогу».

 

Нагадаємо також, що японська допомога – це й чималий призовий фонд, сформований організаторами Творчого конкурсу «Інформаційна передова-2022». НСЖУ відзначить переможців грошовими преміями – по 10 тисяч гривень, лавреатів – преміями від 3 до 5 тисяч гривень (а загалом заохочувальний фонд становить 200 тисяч гривень). У грудні буде названо авторів найкращих творчих робіт у трьох номінаціях – і це також підтримка колег, які працюють професійно й активно на інформаційному фронті.

 

    Нині Джунічі Ковака опікується також закупівлею теплої білизни, яку офіс Японського фонду майбутніх поколінь надсилає в Україну – переважно для дітей, які навчаються в тих закладах освіти, що функціонують на територіях поблизу 30-кілометрової зони відчуження Чорнобильської АЕС.

 

Дбає японський партнер і про здоров'я журналістів та членів їхніх сімей (цієї осені він організував закупівлю вітамінів, які безплатно одержали в Києві й на Житомирщині працівники преси). Ця частина допомоги українцям надійшла через співпрацю японських доброчинців з громадською організацією «Асоціація освітян за безпечне майбутнє», а також з ВБФ «Журналістська ініціатива».

 

Сергій Шевченко

 

Фото автора

 

м. Приштина (Республіка Косово)

 

21.11.2022