Професор Afrim Hoti і українські журналісти: лекції, що зближують народи

      Команда українських журналістів, які працюють у столиці Республіки Косово за міжнародною програмою професійного захисту, відвідала в листопаді низку тренінгів, які провів для медійників професор Афрім Готі (Afrim Hoti). 

 

Організацією низки заходів, повязаних, зокрема, з інтеграційними курсами в Приштині, опікується Єзуїтська служба біженців у Косові (Jesuit Refugee Service Kosovo) та особисто її регіональна менеджерка Ор’яна Шабані (Orjana Shabani). Вона має великий досвід у сферах міграції, адвокації та навчання з прав людини, працює як тренер на місцевому, національному та європейському рівнях.

 

  Завдяки професійній роботі цих енергійних людей та міжнародним організаціям, що фінансують такі проєкти, набагато легше інтегруватися в життя країни, яка тимчасово надає захист іноземцям у час війни. 

 

«Дякую Асоціації журналістів Косова та Swiss Caritas!», – написав у фейсбуці вчений, якому, вочевидь, так само були цікавими контентні дебати з представниками української преси. Запитання від медійників на теми історії Косова, їхні оцінки поточних політичних подій, думки щодо розвитку відносин України з державами Балканського півострова – усе це було впродовж низки щотижневих зустрічей і багатогодинного спілкування в готелі «Сиріус».

 

    Професор частий гість у студіях телебачення Косова, а також в інших державах. Афрім Готі має великий досвід: він як вчений і фахівець у галузі міжнародних відносин працював у Косові в академічних установах, а також в інших національних і міжнародних установах. Був радником в Асамблеї, уряді та спеціальній палаті Верховного суду Косова. Постійний учасник проєктів з Європейським Союзом, USAID, ПРООН тощо.

 

      З 2004 року пан професор читає лекції в Приштинському університеті. Обіймав посаду завідувача кафедри політичних наук, віцедекана з наукових питань на філософському факультеті та згодом – проректора з міжнародного співробітництва Приштинського університету. Він керівник багатьох проєктів ЄС з різними університетами.

 

Цього тижня пан професор повернувся з Грузії. Чергова його лекція для журналістів буде новим очікуваним святом пізнання.

 

Сергій Шевченко

 

Фото з фейсбуку (сторінка Afrim Hoti) і автора