Асоціація журналістів Косова святкує перше 20-річчя своєї діяльності

  Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива» щиро вітає Асоціацію журналістів Косова (Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës – AGK) з 20-річчям від дня заснування!

 

Цього дня в Приштині авторитетне громадське об’єднання, яке очолює Джемайль Реджа (Xhemajl Rexha), привітали партнери, колеги, друзі. Серед них – іноземні посли, представники структур ООН і ОБСЄ, громадські діячі, медійники з різних країн, зокрема й українські учасники міжнародної програми Journalists-in-Residence Kosovo.

 

      Косовські газетярі провели урочисту церемонію нагородження щорічною журналістською премією гідних представників професії за вагомі творчі здобутки та об’єктивне висвітлення подій у ЗМІ. Ці відзнаки надихають журналістів і далі активно працювати, порушувати важливі для суспільства питання попри будь-які труднощі під час виконання професійних обов'язків, зазначають активісти AGK.

 

«Винуватці свята» показали гостям документальний відеофільм про двадцять років своєї діяльності в молодій незалежній країні. Це був своєрідний звіт про те, що зробила асоціація, а також накреслена перспектива. У ній важливе місце посів на ділі найліпший у Європі міжнародний проєкт підтримки українських журналістів у час війни.

 

    Приємно, що фонд «Журналістська ініціатива» і AGK – майже ровесники: у серпні 2021 року фонд святкував своє перше 20-річчя. Серед багатьох нагород з нагоди ювілею була й особливо цінна – спеціальна відзнака НСЖУ як партнерської організації, з якою маємо низку спільних проєктів упродовж двох десятиліть. Тоді в Києві ми не могли навіть уявити, що зустрінемо стільки друзів у Косові… на жаль, через війну, розв’язану в Європі рашистами.

 

Апарат AGK, Європейський центр свободи преси та медіа, який представляє в Приштині Флютура Кусарі (Flutura Kusari), та вищі державні органи Косова докладають багато зусиль, щоб допомогти українським медійникам залишатися в професії й активно працювати на інформаційному фронті.

 

«Семи футів під кілем, шановні друзі, у вашій важливій роботі!» – побажали цього дня українські журналісти своїм косовським побратимам.

 

Людмила Мех, президент ВБФ «Журналістська ініціатива» 

 

Фото Сергія Шевченка

 

ВІДГУКИ

 

Наталія Черешинська (Київ) Я знаю, що цьогоріч AGK прийняла українських журналістів у Косово, запропонувавши їм прихисток від війни та можливість активно працювати. Для нас, українців, це дуже і дуже важлива така допомога і солідарність, особливо у час нашої визвольної війни з російськими загарбниками. І я щиро бажаю албанським колегам удач у творчій роботі, миру і зміцнення співпраці між нашими журналістськими спілками. Найкращі вам вітання із Києва з надією на якнайшвидшу перемогу.

 

Ольга Вакало (Запоріжжя) Дуже гарно, молоді і здорово амбітні!

 

  Марина Тепленко (Вінниця)