Запоріжжя. Зустріч давніх друзів

19 грудня, 12:00. Сьогодні в колишньому Будинку преси, у Центрі журналістської солідарності Запорізька обласна організація НСЖУ (Наталка Кузьменко та Валентина Манжура) провела зустріч журналістів. Тих, що спромоглися виїхати з-під окупації, біженців, які знайшли притулок в евакуації в нашому гостинному місті. Колегам запропонували провести своєрідний День української страви


  Зустрівся там з кумом Сергієм Біжком, колишнім фотокором газети «Индустриальное Запорожье». А до цього зранку побував у нього вдома і пригостив похресника Сашка фруктами й шоколадкою. (Під цією свтлиною автор написав: "Це мій похресник Олександр Сергійович Біжко. З його батьком колись ми на ЗАЗ-968М вибороли призове місце на наших журналістських авторалі", — ред.).

 

З Тетяною Вукович ми працювали разом ще в редакції багатотиражки «Комунаровець» ПО АвтоЗАЗ у 1980-ті.

 

З Антоніною Буреєвою, колишньою редакторкою районної газети Акимівки, подорожували до США в червні 2001 року. Разом чекали повернення її валізи, яка замість Чикаго полетіла кудись до Латинської Америки. Але ж за кілька днів Тонін багаж їй повернули!

 
Олена Сопіна, колишня редакторка газети «Улица Заречная», давня подруга. Зараз вона очолює запорізький осередок Ротарі клубу. Привезла всім біженцям-колегам продуктові гуманітарні набори. Ротарі – це міжнародна добровільна клубна організація, що об'єднує 1,2 мільйона членів – лідерів, що розв'язують різноманітні проблеми й називаються ротарійцями. Вони об'єднують людей та діють, створюючи тривалі позитивні зміни.

 
Юрій Білий колись навчався в моїй Школі молодого журналіста, а зараз очолює запорізьке крило міжнародної молодіжної волонтерської організації YMCА також приїхав на зустріч з подарунками. YMCA — молодіжна волонтерська організація. Стала відома завдяки організації дитячих таборів. Заснована в Лондоні 1844 року Джорджем Вильямсом, налічує близько 64 млн учасників у понад 120 країнах.

 
Після офіційної частини, яку прикрасили відеострічка про Запоріжжя під час війни й кліп зі щойно написаним гімном українських журналістів у виконанні автора Анатолія Сердюка, була ще традиційна частина неформального спілкування. Майстрині кухарської справи, за сумісництвом журналістки, редакторки різних ЗМІ частували гостей, друзів і колег вергунами й голубцями, налисниками й різноманітними канапками, домашніми ковбасами, пиріжками, сирною запіканкою та млинцями з сиром… Я привіз до столу мариновані огірки, томати й сливи, томатний сік, вичавлений зі власноруч вирощених помідорів…

 
Свято спілкування колег, серед яких були журналісти з 50-річним стажем роботи у ЗМІ, вдалося!

 
Триває 299-та доба героїчного опору українського народу російському широкомасштабному вторгненню.

 
Едуард Бобровицький

 
Фото автора

 
м. Запоріжжя