Різдвяне світлове шоу в Києві: світ підтримує Україну

Напередодні Різдва митець зі Швейцарії Геррі Хофштеттер подарував Україні світлове шоу, “щоб принести українцям надію та світло в темні дні”, повідомляє з Києва журналіст Георгій Лук’янчук.

 

  На низці будівель Києва напередодні Різдва з’явилися світлові проєкції з українськими державними символами, абстракціями на різдвяну тематику, вишиванками, соняшниками та багатьма іншими яскравими й життєрадісними зображеннями.

 

Масштабні обстріли, які вчиняють рашисти, залишають українців по всій країні без електроенергії. Однак стійкість українського народу визнають у всьому світі. І своєю акцією Геррі Хофштеттер показав: світ підтримує Україну. Майстер світлових образів і його команда відмовилися цього воєнного року від святкування Різдва зі своїми родинами на знак солідарності з Україною. Вони вирішили втілити в Києві свій артпроєкт, бо ж багато українців через російську збройну агресію не можуть святкувати в теплих затишних оселях серед рідних і близьких.

 

Хофштеттер приїхав до України з командою з чотирьох осіб і власним електрогенератором, щоб здійснити світловий тур на три різдвяні вечори 23, 24 і 25 грудня в Києві та околицях.

 

«На жаль, багато людей не можуть відсвяткувати Різдво в повній мірі. Тур покликаний показати всьому світу й дати надію, що все буде гаразд. У нас одна планета, тож мова культури – це єдина мова, якою мають спілкуватися всі між собою», – зазначив Хофштеттер.

 

Проєкт створили за підтримки посольства Швейцарії в Україні, Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства внутрішніх справ та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

 

“Дуже радий, що Геррі погодився, він робив багато проєктів по всьому світу, але він їх робив у мирний час, і ми дуже раді, що він сам запропонував провести цей тур і приїхав до України в цей час, аби підтримати сміливий народ. Цим проєктом він хоче показати, як український народ протистоїть російському агресору і тому, що росія хоче занурити країну в темряву, але українці вистоять”, – наголосив посол Швейцарії в Україні Клод Вільд.

 

Зображення з проєкцій транслювалися наживо, отож картинки потрапили й на фронт, до українських захисників, а також до осель українців, зазначили в Міністерстві культури та інформаційної політики України.

 

  Увечері 23 грудня засяяли Андріївська церква, дзвіниці Михайлівського золотоверхого монастиря й Софійського собору, а також Національний музей історії України. Світлові роботи художника дуже символічні, адже він повертає українцям світло в часи, коли рашистська росія намагається нас його позбавити.

 

Світловий маршрут довелося на один день призупинити: 24 грудня проєкт «Різдвяне світло для надії» мав тішити око жителів столиці, однак дійство довелося скасувати через ворожий обстріл Херсона – внаслідок атаки на місто загинуло 10 мирних жителів і ще 68 поранено. Цього дня мали засяяти будівлі КМДА, готелю “Україна”, Українського дому на Європейській площі, Річкового вокзалу, Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Київської опери, Національного банку (на Подолі), але не сталося...

 

А на саме Різдво 25 грудня світлові інсталяції відбулися на монументові над Дніпром, костелі святого Миколая, Центральному залізничному вокзалі, Міністерстві культури та інформаційної політики, МЗС України та інших.

 

Проєкції, які з’являлися на будівлях у Києві, транслювалися й наживо, їх могли бачити в будь-якому куточку України та світу. Зображення деяких проєкцій створюються відразу під час освітлення на місці у вигляді NFT й розміщуються на платформі Opensea NFT. Кошти, отримані від продажу робіт, підуть на наступну акцію митця для підтримки України.

 

Геррі Хофштеттер – світової слави митець зі Швейцарії. Своїми роботами він хоче довести, що варто жити, щоб підтримувати й захищати планету Земля та довкілля. Його відомі проєкти, наприклад, освітлення гори Маттерхорн у Швейцарії як акція солідарності у глобальному карантині 2020 року через COVID-19. Він прожив біля підніжжя Маттерхорну 5 тижнів і щовечора виставляв прапор країни, яка особливо постраждала від пандемії.

 

У 2012 році, щоб відзначити на честь 100-річчя з дня трагедії – аварії на «Титаніку», художник зі світла зробив проєкцію лайнера в його натуральному розмірі на гігантському айсбергові в Арктиці.

 

22 лютого 2022 року (в китайський рік Тигра) Геррі Хофштеттер створив «найбільший арт-об’єкт у світі» – митець відтворив зображення тигра завдовжки 5,3 км на горі Айгер, одній з найвищих вершин Бернських Альп.

 

Зі святом Різдва всіх!

 

Георгій Лук’янчук

 

Фото: mkip.gov.ua