Телетеатр у Дніпрі в час війни, або Прем’єра «Різдвяної магії»

    У Дніпровському міському телевізійному театрі його директорка – художня керівниця Ольга Волошина нерідко виходить на сцену і як акторка (на світлині вона в ролі Ольги Хоружинської у виставі про Івана Франка). Крім того, пані Ольга – керівниця представництва ВБФ «Журналістська ініціатива» в області, свого часу працювала в державній телерадіокомпанії в  рідному місті.

 

Днями в Дніпрі відбулася «Різдвяна магія» (спільна прем'єра Телетеатру та Magic Mosin Group) – інтерактивна ілюзійна вистава. Про те, як ця «магія» народжувалася, розповів у фейсбуці Андрій Горбонос. Публікуємо переказ його оповіді, з гумором написаної від першої особи.

* * *

 

Коли я вирішив, що робитиму на Різдво магічне шоу для дітей – усе було проти цього: тривоги, ракетні обстріли, відімкнення електроенергії... Натомість мої друзі, які ніколи не втрачають оптимізму й віри в мої таланти, кожен по черзі плескав мене по плечу й підбадьорливо, з оптимізмом, казав:

 

– Ти … шо?! Кому оця твоя… гм… магія потрібна?! Ти глянь… навколо себе! Ти ж… бачиш, що коїться?! Іди ти… під три чорти!..

 

Одне слово, підтримали мене, як могли.

 

І понеслося: сценарій, репетиції, реквізит... Пошили костюми для ельфів. А в останню мить, напередодні прем’єри, з’ясувалось, що головна актриса з об’єктивних причин не може виступати. Вистава опинилася під загрозою. До початку – 24 години, а в голові жодної думки. Хоча ні, одна все ж таки лишалася: можливо, мої друзі мали рацію, коли сказали: «Іди ти…»

 

Зрештою, вистава «Різдвяна магія» відбулася. Більш як п’ятдесят дітлахів на цілу годину поринули у світ магії та забули про війну, тривоги й відімкнення електроенергії. А разом із ними й батьки світлішали обличчями, дивившись, як радіють їхні діти…

 

Уже за годину після вистави я, втомлений, але щасливий, пив каву в кав’ярні й надсилав на сайт продажу квитків анонс наступної вистави, що відбудеться 29 грудня.

 

Квитки ось тут: https://dnepr.internet-bilet.ua/uk/rizdvyana-magiya

 

Так, ця вистава – не безплатна. Але гроші символічні: 70 % з них іде на підтримку закладу культури Телетеатр і акторів, а решта – на реабілітацію наших воїнів.

 

А ще, я би точно «пішов…», якби не Дмитро Мосін, Телетеатр, ТМ СправдіМед, Ольга Волошина, Ольга Тихоненко, Дмитро Пилипенко. Дякую вам за величезні підтримку, участь і допомогу!

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото з фейсбуку