Незламна Україна (фото з трьох країн Європи)

  У середмісті Оулу (Фінляндія) 26 лютого 2023 року відбулася акція «Запали свічку пам’яті». Її учасники висловили підтримку Україні з нагоди 365 днів незламності у війні проти рашистських загарбників. Подібні акції були цими лютневими днями в багатьох містах Європи. Пропонуємо добірку світлин з Оулу, а також з Віченци (Італія) та Приштини (Косово).

 

Меморіальний захід в Оулу розпочався о 14:00 на сцені Ротуаарі з Державного Гімну України та хвилини мовчання за полеглими у війні захисниками й мирними жителями країни, що зазнала рашистської агресії.

 

  Юха Хяннінен виступив від імені адміністрації міста Оулу. Промовляли також голова Товариства українців Північної Остроботнії Анастасія Каховська й заступники голови Вєра Карам і Жанна Пеннанен. Співак і музикант Мікко Коскела презентував написану ним і Пяйві Тууліккі Коскела авторську пісню, присвячену Україні. Ірина Демчук, Лілія Волочнюк та аматорський хор «Соловейки» співали українські пісні. Ведучими на сцені були організаторка культурних заходів Товариства Українців Північної Остроботнії Віра Дядченко (текст українською) і заступниця голови товариства Вєра Карам (текст англійською).

 

Українці висловили щиру вдячність усім, хто стояв пліч-о-пліч з їхньою батьківщиною і буде з нею до перемоги нині та в подальші роки. Боротьба проти агресора триває, потрібно захищати свободу й демократію, отож потрібна підтримка й надалі!

 

У дні, коли світ говорив про рік незламності України у війні проти рашистів, в Оулу синьо-жовтими кольорами підсвітили будівлі театру, Оулухаллі, а також торгівельний центр «Валкеа». У п’ятницю 24 лютого о 12:00 на Кафедральному соборі Оулу дзвонили дзвони з нагоди трагічної річниці повномасштабної війни. О 16:30 у православній церкві Оулу молилися за упокій полеглих і за мир. А в неділю 26 лютого о 12:00 Товариство українців Північної Остроботнії показало фільм «Соловей співає» в кіноцентрі Оулу, що в будинку культури «Valve».

 

        Докладніше про заходи в Італії та Косові читайте, будь ласка, в публікації МІА «Вектор ньюз» «Синьо-жовта Європа: «Слава Україні!».

 

Див. також публікацію на сайті borgexpert.com

 

      Мер Приштини Перпарім Рама на урочистому засіданні закликав міжнародну спільноту до кінця підтримувати справедливу боротьбу України. Він сказав, зокрема, що війна в Україні – не лише трагедія українського народу: «Народ Косова має схожі спогади, коли вони бачать такі сцени. Народ Косова має свіжу пам’ять про насильство від сербської агресії з останньої війни, тому ми співчуваємо українському народу. Ми віримо, що ця жорстокість росії буде покарана й придушена в Україні, що росія повинна буде покинути українську землю – землю, яку вона несправедливо окупувала. Ми віримо, що Україна переможе, і віримо, що ця пролита кров і ця страшна жертва українського народу принесе плоди великої перемоги. Об’єднаймося у вірі, що перемога над агресією прийде без потреби переживати ще одну річницю».

 

      У Приштині було одразу кілька важливих заходів за участю українських журналістів, зокрема в Муніципальній асамблеї та Асамблеї Косова. А надвечір 24 лютого журналісти провели маніфестацію в середмісті Приштини, в якій взяли участь друзі України з багатьох країн. Учасниками всіх акцій у столиці Косова були й представники ВБФ «Журналістська ініціатива».

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»