Неначе й немає війни

    Дощовий свіжий квітень. Проте думками вже на природі. Десь у лісі чи поряд озера, яке знаєш. Можливо, там, де бував до війни...

 

Тут так тихо й спокійно. Не чути міста. Не лунають сирени. Весняні птахи вже давно повернулися. Їхній спів мимоволі нагадує, що торік у цей час уже було досить тепло й сонячно.

 

Поряд з греблею шумить водозбірний канал. Тонка річечка збирає надлишкові дощові води з озера, ніби піклуючись про стару піщану дамбу. Ледь помітний вітерець не в змозі ще суперничати в силі звучності з водоймою.

 

    Пара маленьких пташок метушливо збирає дрібні гілочки та пір’їнки для майбутнього гнізда. Їхній батьківський інстинкт допомагає скористатися всім найкращим, що є на березі, для важливого сімейного будівництва.

 

Пропливають дві кумедні дикі качки. Яскраві барви їхнього красивого оперення сміливо контрастують з досі сумною й холодною природою пізньої весни. Водоплавні рухаються парою і дбайливо підказують цікавіші їхньому оку місця для ранкової риболовлі. Світло-сіре хмарне небо у спокійному відображені гарно окреслює їхні силуети на чистій воді. Як два розвідувальні кораблики, вони сміливо наближаються до гущавини молодого зеленуватого очерету. Тут їх зустрічає маленька хазяєчка цього місця – довголапа пташина з тоненьким загостреним дзьобом. Вона, злегка погойдуючись на очеретині, уважно розглядає своїх нових гостей й час від часу невдоволено підспівує новиною іншим представникам свого виду. Місця вистачить усім. Пернаті переглянулись і попрямували мирно далі.

 

  Так спокійно тут. Здалеку чути поважний шумливий шепіт старих сосон. Вони ще досі сонно від зими й повільно погойдують своїми великими шапками. Лиш інколи низьким голосом тріскоту своїх сильних стволів розмовляють одне з одним. Цікаво, про що лісова тема?

 

Так, вслухаючись, мимоволі починаєш мріяти з ними там у темно-зеленій далекій гущавині. Саме в цю хвилину все навколо звучить так мирно й природно, неначе й немає війни.

 

Віктор Чернієнко

 

Фото Сергія Шевченка

.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 "Щоденник військового лікаря" здобуває премію імені Богдана Хмельницького 2021 року"

Нагадаємо, ВБФ «Журналістська ініціатива» спільно з НСЖУ проводили культурну акцію «Книжки захисникам України». Тоді фонд звернувся до Віктора Чернієнка з проханням подарувати примірник видання з автографом бібліотеці Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни. Митець зробив це залюбки.