Тримати мистецький фронт!

  Персональна виставка робіт 3-річної Анастасії Баранової, яка створює картини в жанрі абстракції, проходить цими днями в в селі Полянецьке Уманського району на Черкащині. Дівчинка, чий тато в лавах ЗСУ боронить Україну, малює для підтримки вояків (чимало її картин уже продано). Виручені кошти юна художниця зі своєю мамою віддали на потреби ЗСУ. Виставку можна оглянути в клубному закладі 11–18 травня, повідомляє ВБФ «Журналістська ініціатива».

 

«Я уявляю мир і вже його малюю...»

 

Тато Насті Олексій і дідусь Михайло нині у війську. Дитина важко переживала розлуку з рідними, неспокій від повітряних тривог... Здалося, вона враз подорослішала, коли ще дворічною якось попросила пензлика й фарби. Здивована мати Ірина, аби відволікти й заспокоїти малу, придбала їй те, що потрібно. А потім з цікавістю спостерігала, як дівчинка малює.

 

У дитячій уяві фронт постає не таким, як бачимо його ми, дорослі. Але жорстокість і страхіття війни дівчинка вміє передати в художніх абстракціях, вважають знавці мистецтва.

 

Настя народилася 15 січня 2020 року в селі Полянецьке Уманського району Черкащини. Безтурботне дитинство перервала війна. Перші малюнки передавали бійцям на фронт за сприяння волонтерського центру «Разом». На цей час дванадцять картин подарували військовій частині, а чотири – Всеукраїнському культурно-мистецькому проєкту «Херсонщина – це Україна» – для виставок з подальшим продажем робіт на аукціонах із залученням коштів на відбудову культурних пам’яток і підтримку ЗСУ.

 

    Маленька художниця взяла участь у низці проєктів. За виставку робіт відзначена подякою від державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань», вручили сертифікат учасника всеукраїнського проєкту від Херсонської військової адміністрації. У трагічні роковини повномасштабного нападу рашистів Настя взяла участь у мистецькій виставці «365 днів. Хроніка Незламності» – там серед творів уманських митців були й дві роботи найменшої учасниці Анастасії Баранової.

 

Спонукала до творчості й звістка про те, що в бою під Бахмутом зазнав поранення її тато. Мати їздила до Харкова у шпиталь побачитися з чоловіком. Настю з собою не взяла: поранення, на жаль, важке... Звісно, донька пишається своїм татусем-захисником.

 

  Оцінити талант своєї краянки нині мають змогу й селяни в Полянецькому, де в клубному закладі культури відкрито персональну виставку картин. На моє запитання, чого б хотіла юна художниця, Настя відповіла: «Я дуже люблю морозиво, але воно почекає, бо ще більше я хочу, щоб швидше одужав тато й нарешті настав мир. Я вже його уявляю і малюю». Коли готувався цей матеріал, мама Насті повідомила, що першого ж дня роботи виставки в рідному селі відвідувачі викупили більш як півтора десятка картин, а виручені до шести тисяч гривень Ірина Баранова переказала на потреби ЗСУ. Тримаємо мистецький фронт, наголошує мама дівчинки.

 

#Полянецьке

#ЮнаХудожницяАнастасіяБаранова

#umankultura

 

Микола Ратушний, журналіст

 

Умань – Люблін

 

Травень 2023 р.