Гайдар Ділі з Приштини показав світлини про поїздку до України навесні 2022 року

      Українські медійники – учасники міжнародної програми «Journalists-in-Residence Kosovo» – познайомилися в Приштині з місцевим жителем, який на власні очі бачив весняний Київ 2022 року. Власник компанії «Dita Travel» Гайдар Ділі (Hajdar Dili) – один із громадян молодої балканської республіки, який на третьому тижні повномасштабного вторгнення рашистів відвідав Україну з гуманітарною місією.

 

Той автобусний вояж був у березні 2022 року, коли на півночі Київщини точилися запеклі бої. Згадавши свою непросту подорож до прифронтового міста, пан Ділі поділився з українським журналістом світлинами, які сам зробив під час закордонної поїздки.

 

Нагадаю, що від 24 лютого й навесні рашисти намагалися атакувати і здобути Київ. На шляхах поблизу мегаполіса була тиснява через завдані ворогом руйнування й обстріли автотраси, що пролягає зі столиці в західному напрямку. У середині місяця, в період посиленої комендантської години, мерія рекомендувала киянам ховатися в укриттях чи перебувати в домівках півтори доби – через імовірні загострення на фронті. Ворог кинув на Київ свої елітні війська, але, як сказав тоді за всіх жителів столиці мер Віталій Кличко, «...ми нікуди не поїдемо, ми охоронятимемо наше місто».

 

Гайдар розповів, що косовари захоплюються мужністю українського народу, його воїнами, які самовіддано й відважно захищають свою землю від навали агресора.

 

      Цікавий факт: на одній зі світлин, наданих журналістам, видно розміщене край автодороги в Києві звернення російською мовою, розраховане на солдатів ворожої армії, які могли увірватися на вулиці столиці: «Русский солдат, остановись! НЕ СТАНОВИСЬ УБИЙЦЕЙ. Уходи! Оставайся человеком». А нижче – напис українською мовою «Слава Україні!» Чотири смуги дороги на виїзд із міста були тоді вщент заповнені автомобілями...

 

Свою гуманітарну місію іноземні громадяни виконали, а на зворотному шляху вони доправили автобусом за кордон групу цивільних біженців – переважно жінок і людей похилого віку.

 

      Про поїздку й людей, з якими наш новий знайомий побував у Києві, а також спілкувався в дипломатичному представництві України в Албанії, Гайдар Ділі розповідав багато й цікаво. Він показував у смартфоні власноруч зроблені світлини. А відтак вирішив поділитися знімками з кореспондентом-киянином: хай фотографії нагадають українцям ті історичні дні, коли їхня столиця тримала удар і вистояла проти навали рашистів.

 

Нині героїчна нація спільно з союзниками робить усе для перемоги над московською державою-терористом, яка становить найбільшу загрозу світовій демократії. Це добре знають і цінують косовари – вони понад два десятиліття тому пережили війну на Балканах. Від жителів Приштини українські медійники нерідко чують і наше вітання «Слава Україні!» (ці щирі слова гріють серце і зміцнюють упевненість: цивілізований світ не дасть рашизмові шансу вижити).

 

Сергій Шевченко

 

Фото Гайдара Ділі

 

м. Приштина (Косово)