Свободу журналістці з Мелітополя Ірині Левченко та її чоловікові!

Ще 6 травня 2023-го в окупованому рашистськими військами Мелітополі невідомо куди зникли журналістка Ірина Левченко та її чоловік Олександр. Лише через два тижні вдалося з’ясувати, що подружжя без будь-яких пояснень затримали представники окупаційної влади, повідомляє правління Запорізької обласної організації НСЖУ.

 

Утримують арештованих в нелюдських умовах, майже без їжі, в холодному підвалі, на бетонній підлозі, їх піддають фізичним і моральним тортурам, висуваючи абсолютно безглузді і надумані звинувачення в тероризмі. Ірину згодом перевели в інше місце. Куди саме – досі невідомо.

 

Незаконний арешт журналістки-ветерана Ірини Левченко та її чоловіка Олександра Левченка – це черговий виклик окупаційної влади Мелітополя всім людським і міжнародним нормам і законам, цинічне зневажання прав людини й професійних прав журналіста.

 

«Рішуче вимагаємо від окупаційної влади Мелітополя припинити беззаконня, дотримуватись міжнародних норм на тимчасово захоплених українських територіях, повернути свободу журналістці-ветерану Ірині Левченко та її чоловікові Олександру Левченку! Закликаємо всіх колег, громадські та професійні інституції, всіх громадян Україні, міжнародну спільноту об’єднатися у боротьбі за їх визволення, за законні права кожної людини на свободу і незалежність!» – йдеться у зверненні журналістської громадськості.

 

ВБФ «Журналістська ініціатива» долучається до справедливих вимог і сприяє поширенню інформації, щоб якнайшвидше визволити колег з неволі.

 

Журналісти важливі!

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»