Олена Сопіна: робота в режимі 24/7

  Відома в Запоріжжі журналістка, колишня головна редакторка газети «Улица Заречная» Олена Сопіна – справжній боєць, людина цілеспрямована й зосереджена на позитивному результаті. Коли з розвитком електронних медіа друкована преса в Україні зазнала проблем, Олена ще кілька років тому знайшла собі нову, не менш захопливу справу – на ділі створила в рідному місті осередок міжнародної громадської організації «Ротарі клуб». Нині, в час воєнних випробувань, запорізькі ротаріанці багато допомагають своїй країні.

 

...Були важкі два роки, майже викреслені з нашого життя пандемією. А коли 24 лютого 2022 року ворог розпалив велику війну, керівниця Ротарі клубу «Запоріжжя-Хортиця» з перших хвилин того кривавого ранку вже знала що вона і її товариші робитимуть. Про це Олена розповіла на зустрічі з колегами-журналістами в Запорізькому центрі журналістської солідарності. У жвавій дискусії брали участь і колеги, що виїхали з окупованих територій.

 

Олена Сопіна зі співтоваришами розгорнула широку волонтерську діяльність. Завдяки особистим зв’язкам ротаріанці забезпечили постачання потрібних засобів – пожежну техніку для ДСНС, обладнання для медичних установ, польові кухні для військовиків. З осені – генератори, дрова, термобілизну, теплі ковдри... Допомагали переселенцям, інвалідам, приміром, гуманітарними наборами харчів, побутовими речами тощо. Запорізькі волонтери переобладнують і колишні офіси на шелтери – житло для переселенців. Ці приміщення надала міська рада. Після ремонту в будівлях зможуть оселитися люди, які виїхали з тимчасово окупованих та прифронтових районів.

 

Через особисті зв’язки з ротаріанцями в Литві взимку цього року надійшли до України джипи, пожежна автівка та мікроавтобус. Техніку передали на потреби Сил оборони. А нещодавно Олена повернулася з Австралії, де була учасницею щорічної конвенції представників Ротарі клубів з усього світу. У Мельбурні й Сіднеї стала свідком незабутніх подій, коли у величезних залах, у присутності понад 16 000 однодумців лунав Гімн України, під бурхливі оплески виносили на сцену прапор нашої держави й люди з різних континентів скандували: «Слава Україні!»

 

  Цьогоріч з нагоди Дня журналіста Олену нагородили Почесною грамотою НСЖУ за активну волонтерську діяльність на прифронтових територіях і відданість професії. Відзнаку творчої спілки Олена отримала в Запоріжжі з рук очільниці обласної організації НСЖУ Наталі Кузьменко. Втомлена, але з блиском в очах, Олена наприкінці зустрічі з колегами зізналася, що вже другий рік, відколи триває війна, їй доводиться жити й працювати в режимі 24 години на 7 днів тижня…

 

Едуард Бобровицький, почесний член НСЖУ

 

Фото Дар’ї Зирянової

 

Читайте також: Ротарі Клуб «Запоріжжя-Хортиця» одержав міжнародне визнання