Тренінг з мобільної журналістики в Приштині – актуальне навчання для медійників

       Українські й афганські медійники, що перебувають у Республіці Косово за професійною програмою захисту «Журналісти в резиденції», упродовж 4-денного тренінгу, організованого в Приштині Асоціацією журналістів Косова, навчалися «секретів» мобільної журналістики (MOJO).

 

Учасники ознайомилися з теоретичними засадами популярної нині мобільної медійної діяльності, яких принципів і правил слід дотримуватися в цьому новітньому виді журналістики, а також дізналися, з якими викликами доводиться стикатися в процесі роботи, та з технічними аспектами #MOJO.

 

    Викладали теми Джемайль Реджа (Xhemajl Rexha) – незалежний журналіст, водночас голова правління Асоціації журналістів Косова (AGK), його колега Косове Гьоці (Kosovë Gjoci), який працює на Euronews Албанія, та фахівець Бурім Туфа  (Burim Tufa) з Приштини. Останній провів дводенний модуль з практичними заняттями на території столичного парку Гермія.

 

    На лекціях не лише тренери ділилися з колегами власним досвідом роботи мобільними журналістами, а й двоє афганських телевізійників – учасників програми – розповіли про свою участь у висвітленні подій в екстремальних умовах. Один з афганських колег Рафіулла Нікзад (Rafiullah Nikzad) запропонував двом заслуженим журналістам України, представникам керівних органів НСЖУ і ВБФ "Журналістська ініціатива" зробити про їхню професійну діяльність у Косові документальний відеосюжет. Асистував колезі афганський медійник Ахмад Шакер Саньги (Ahmad Shaker Sangi).

 

Набули навичок мобільної роботи всі учасники навчального циклу.

 

Journalists in Residence – Kosovo – це програма, ініційована Європейським центром свободи преси та медіа (ECPMF), втілена Асоціацією журналістів Косова (AGK) та фінансово підтримана урядом Республіки Косово, Ініціативою імені Ганни Арендт та місією ОБСЄ в Косові.

 

Цією програмою скористалися вже 18 журналістів з України (частина з них успішно завершила 6-місячну програму), а також п’ять журналістів з Афганістану.

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка