Німецький орден громадянці Косова Флютурі Кусарі – визнання зробленого на захист свободи ЗМІ

    Фонд «Журналістська ініціатива» щиро вітає Флютуру Кусарі (Європейський центр свободи преси та медіа) з федеральною нагородою ФРН – орденом «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина».

 

Державну нагороду громадянці Косова вручив Надзвичайний і Повноважний посол ФРН у Республіці Косово Йорн Роде.

 

Демократії в багатьох країнах Європи стикаються з викликами, тож нині як ніколи потрібно зберегти свободу ЗМІ та захистити журналістів і медіафахівців, сказала Флютура Кусарі на церемонії нагородження в Приштині в Посольстві Німеччини в Республіці Косово. Про це фахівчиня з медіаправа повідомила на сторінці в соцмережі.

 

  Нагорода – визнання зробленого на захист свободи ЗМІ й мотивація вести цю роботу далі, написала представниця Європейського центру свободи преси та медіа. Захист свободи ЗМІ та медіапрофесіоналів означає захист європейської демократії, вважає вона.

 

Флютура Кусарі також висловила свою вдячність за надану їй стипендію Chevening, що свого часу дала змогу косоварці вивчати медійне право і здобути фах юристки в престижному європейському виші. 

 

  Свою вдячність за активну підтримку українських журналістів висловили колезі й учасники міжнародної програми «Journalists-in-Residence Kosovo», серед них і керівники Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива», які спілкувалися 18 березня 2024 року з делегацією Європейського центру свободи преси та медіа, яка прибула до Приштини, та з очільником департаменту міжнародної медіаполітики Федерального міністерства закордонних справ Німеччини Маттіасом Кіслером.

 

Про зустріч німецького топпосадовця з українськими журналістами читайте публікацію на офіційному сайті НСЖУ.

 

Людмила Мех,

Сергій Шевченко 

 

Фото зі сторінки Флютури Кусарі у фейсбуці та надане AGK