Пані Посол з Німеччини зустрілася з журналістами – учасниками форуму «Жінки, мир, безпека»

      Учасниця міжнародного форуму в Приштині «Жінки, мир, безпека» німецька дипломатка Геза Брейтігам (Gesa Bräutigam) зустрілася 16 квітня 2024 року з групою українських і афганських журналістів та представниками співорганізаторів програми захисту медійників «Journalists-in-Residence Kosovo» (Флютура Кусарі й Джемайль Реджа).

 

Обмін думками з питань, що цікавили пані Брейтігам як фахівця з питань феміністської зовнішньої політики та прав людини Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, показав, що зусилля німецької сторони, зокрема в підтримці й розвитку програми «Journalists-in-Residence Kosovo», надзвичайно важливі для її учасників. Медійники мають змогу працювати дистанційно, бути активними в інформаційній сфері своїх країн та співпрацювати зі європейськими та світовими ЗМІ.

 

Українські журналісти розповіли про свою творчу діяльність у Косові в умовах розпаленої московським режимом повномасштабної агресивної війни, що третій рік триває на їхній батьківщині (а загалом російсько-українській війні вже понад 10 років). Своїми думками поділилися й афганські колеги, спілкуючись з пані Послом. Вони підтвердили, що чинна влада в Афганістані не дбає про захист людських прав (на ділі Афганістан з Іраном нині – найбільш кричущі приклади систематичної дискримінації жінок).

 

      «Феміністська зовнішня політика країн демократії в наш час – радше сувора політика безпеки, яка має узгоджуватися з суворими реаліями – ця думка не нова, проте вона залишається актуальною», – вважає учасник зустрічі, віцепрезидент ВБФ «Журналістська ініціатива» й секретар Національної спілки журналістів України Сергій Шевченко. Наприкінці розмови він висловив щиру вдячність німецькому народові й уряду ФРН за підтримку як свободи преси, так і України в нинішні важкі часи, коли це надзвичайно важливо для забезпечення перемоги над рашизмом і загалом над силами зла й авторитаризму, які становлять загрозу всьому світові.

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка і Марини Животкової