Лауреати премії імені Івана Франка 2011 року

У Держкомтелерадіо України 2 серпня відбулося засідання комітету з премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності. У роботі комітету взяла участь президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех.

Цього року на здобуття премії було висунуто до півсотні творчих робіт – публікації у друкованих ЗМІ, теле- та радіопрограми, а також наукові праці в галузі інформаційної сфери, повідомив відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ Держкомтелерадіо України. Після обговорення комітет відкрим голосуванням ухвалив присудити премію імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності в таких номінаціях:

«За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» – Василеві Дем’яніву, головному редакторові газети «Коломийський вісник», за публікацію «Паркові узурпатори, або Цісар заплакав би…», оприлюднену в газеті «Коломийський вісник» 08.08.08. Автор розповідає про історію Коломийського парку культури і відпочинку ім. Трильовського та боротьбу громади міста проти ділків, які намагаються приватизувати територію центрального парку.

«За кращий твір у телевізійній сфері» – творчій групі Донецької ОДТРК (у складі автора програми, редактора Олександрини Кругленко, режисера Оксани Морозової, оператора Антона Сєчіна, звукорежисера Юрія Ємеліна, відоінженера Артура Гурейкова) за телевізійну програму «Повернення. Реквієм» про донбаський період життя видатного поета, правозахисника Василя Стуса. Цей твір відкриває цікаві сторінки у біографії поета, допомагає ліпше оцінити його особистість. У програмі використано цікавий архівний матеріал і власні телевізійні і фотоматеріали. 

«За кращий твір у радіомовній сфері» – творчій групі Полтавської ОДТРК (у складі автора, журналіста, директора ТО програм Полтавського обласного радіо Інни Якобенко, звукорежисера Петра Сливки, звукооператора Олександра Сипітого) за радіопередачу «Земля, позичена в дітей». У цій програмі фермер Володимир Ярошенко ділиться із слухачами рецептами виживання у сільській місцевості на Полтавщині.

«За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» – Володимирові Білінському (Дунаєвщина, Хмельницька область) за книжку «Країна Моксель, або Московія» (2011), в якій повідомляються факти, взяті з історичних джерел, що свідчать про справжню історію Російської імперії у неспотвореному вигляді. Книжка дає змогу пізнати причини замовчування й викривлення офіційною радянською історіографією правди про московитів і Московське князівство. 


Довідка

Премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року. Нею відзначають авторів нових оригінальних публіцистичних творів, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. 

Твори на здобуття премії ім. І. Франка подаються щороку до 1 травня на адресу Держкомтелерадіо України (Київ-1, Прорізна, 2). Твори мають бути опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття премії.

Премія присуджується щороку до дня народження Івана Франка – 27 серпня – у розмірі двох тисяч гривень кожна за рахунок коштів, передбачених на цю мету в державному бюджеті, і розподіляється Державним комітетом телебачення і радіомовлення України в чотирьох номінаціях. 

Свого часу лауреатами премії ім. І. Франка стали автори публікацій у друкованих ЗМІ Сергій Шевченко, Олександр Балабко, автори телевізійних програм Андрій Цаплієнко, Єгор Бенкендорф, Галина Устенко-Гайдай, Костянтин Стогній, Леонід Мужук, автори радіопрограм Світлана Короненко, Володимир Різун, Юрій Шаповал, Василь Бирзул,  автори наукових праць Анатолій Марущак, Іван Мащенко та інші.