Зустріч напередодні події, що стане історичною віхою для журналістики Косова

    Президентка Європейської федерації журналістів (EFJ), фахова журналістка з Хорватії Майя Север (Maja Sever) зустрілася 22 травня 2024 року в столиці Косова Приштині з українськими журналістами – учасниками міжнародної програми професійного захисту медійників «Journalists-in-Residence Kosovo». У цій зустрічі на Балканах взяли участь і очільники творчих об’єднань з двох країн – Асоціації журналістів Косова та Національної спілки журналістів України – Джемайль Реджа і Сергій Томіленко.

 

Цьогоріч EFJ проводить (до речі – вперше на території Косова) своє щорічне зібрання. Очікується, що 23–24 травня в Приштині зустрінуться близько 100 журналістів і представників профспілок із 45 країн Європи. Зазвичай на таких зустрічах основна увага приділяється пріоритетним темам роботи федерації, зокрема нині це буде «Журналістика під час війни».

 

Від групи українських медійників на зустрічі з Майєю Север за кавою в кафе поряд з офісом Асоціації журналістів Косова брав слово секретар НСЖУ Сергій Шевченко, який розповів про здобутки своїх колег у дистанційній професійній діяльності в Приштині. Він наголосив, зокрема, що важлива саме ця мета перебування українців у міжнародній програмі й подякував її співорганізаторам за всебічну підтримку працівників інформаційної сфери – колег як з України, так і з Афганістану (з останньої країни нині мають захист у Косові двоє медійників, які так само спілкувалися з президенткою EFJ).

 

  У розмові на цій зустрічі очільниця федерації, штаб-квартира якої міститься в Брюсселі, особливо наголосила на важливості журналістики – вільної, чесної та сміливої. У час війни, як відомо, країна-агресорка, скоює злочини проти представників преси, використовує як інформаційну зброю фейки, пропаганду тощо.

 

Майя Север, вислухавши учасників програми, поставила за приклад активність і професіоналізм Сергія Томіленка – члена виконкому EFJ. Відзначила його організаторські вміння та притаманний творчий підхід у щоденній роботі, згадала, зокрема, про втілені останнім часом НСЖУ та європейськими партнерами проєкти, серед них фотовиставка, документування злочинів, які рашисти скоїли проти журналістів.

 

  Асоціація журналістів Косова на фінал спілкування виявила свою традиційну гостинність. Солодким сюрпризом колегам став торт, виконаний на замовлення – із зображеннями прапорів Косова і України та щирими словами «Ласкаво просимо у Косово».

 

Українських медійників запрошено також до участі в низці заходів, які відбудуться в Приштині наступними днями в межах щорічного зібрання EFJ.

 

Людмила Мех, заслужений журналіст України 

 

Фото Сергія Шевченка