Сім’я загиблого Захисника України Сергія Пущенка вдячна журналістам за підтримку
Більш як два роки тому під Києвом героїчно загинув у бою проти рашистських диверсантів воїн-доброволець Сергій Пущенко, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Премії ім. Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва. Він був художником і членом творчої спілки журналістів, жив і творив у Харкові, а в час війни став оборонцем столиці. З нагоди Дня журналіста 2022 року, за поданням НСЖУ, митця нагороджено орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
Біль утрати залишається з рідними, близькими, друзями... Горе на певний час затулило собою все, відсунувши інші справи на другий план. Серед них і ті, що не другорядні в житті – важливі для сім’ї полеглого вояка. Днями секретареві НСЖУ, віцепрезидентові ВБФ «Журналістська ініціатива» Сергієві Шевченку, авторові статті на сайті фонду «Друг Художник – герой, який любив журналістику (сторінки майбутньої книжки)», надійшла звістка від Василя Богдана – колеги-публіциста й експерта з питань безпеки. Він поділився новиною: офіційно підтверджено безпосередню участь Сергія Пущенка, воїна-добровольця, «у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України».
У перші дні великої війни нарівні з військовиками ЗСУ свою столицю захищали і свідомі громадяни-добровольці. Згодом постали питання підтвердження участі таких осіб у заходах оборони. З різних причин цей шлях не завжди проходять швидко: треба подати на розгляд заяву, а до того – зібрати потрібні документи, свідчення, надіслати запити... У випадку з Сергієм Пущенком стала в пригоді й підтримка, надана творчою спілкою. У листі НСЖУ на адресу Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України зазначено, що з 2014 року Сергій був невіддільною частиною добровольчого руху в країні та має численні відзнаки, серед них премію державного значення, яку вручає Міністерство оборони України за популяризацію українського війська в мистецтві.
Міжвідомча комісія при міністерстві, яка розглядає заяви, що стосуються деяких категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», навесні цього року провела засідання, за підсумками якого складено протокол. А відтак 16 травня довідку підписав Герой України Олександр Порхун – виконувач обов’язків міністра у справах ветеранів війни. Саме цей офіційний документ стає підставою для надання Наталії Пущенко (вдові) статусу члена сім’ї загиблого Захисника України. Окремі заяви мають подати й діти, «але то вже нюанси», написала тим, хто допоміг, вдячна пані Наталія: «Тепер чекаємо наступного засідання комісії, де знов розглядатимуть наше питання... Думаю, все буде добре!»
Нагадаємо, 61-річний митець і двоє жителів Рівного (бойових побратимів воїна-добровольця) вночі проти 2 березня 2022 року загинули у Василькові на Київщині. Там бійці тероборони дали відсіч групі озброєних ворожих диверсантів. Ціною власного життя воїни зірвали план противника, захистили сотні мирних жителів, які в час бою переховувалися в підвалі, та дали змогу іншим українським воякам зайняти оборонні позиції. Поховали всіх трьох полеглих бійців у Рівному. А згодом, як уже сказано, вдова й побратими та колеги Сергія Пущенка подбали про те, щоб члени сім’ї загиблого Захисника України мали відповідний статус.
Людмила Мех
Фото Сергія Шевченка (з архіву ВБФ "Журналістська ініціатива")