Медичне обладнання з Фінляндії скоро працюватиме в Україні
У фінському місті Оулу діє Товариство українців Північної Остроботнії, зареєстроване 2023 року. Про черговий волонтерський проєкт цього об’єднання розповіла пресслужбі ВБФ «Журналістська ініціатива» голова товариства Анастасія Каховська.
Товариство заснувала група українців, які живуть у Суомі, і ті, що в час московської агресії знайшли прихисток за кордоном. Краяни створили цей «майданчик», аби гуртом підтримувати національні традиції, українську мову й культуру, а найголовніше – щоб у важкий час війни допомагати батьківщині та своєму народові, проти якого рашисти вчиняють геноцид.
Нині товариство – голос України й українців у цьому фінському регіоні. Ще до офіційної реєстрації об’єднання упродовж 2022 року й пізніше активісти-волонтери збирали й надсилали до своєї країни гуманітарні вантажі, в Оулу проводили мітинги-протести проти рашистської агресії, забезпечували діяльність центру допомоги для українців (він, до речі, донині функціонує в середмісті). А згодом нарівні з цією важливою роботою та численними культурними заходами (тут створено український хор, діють дитячі гуртки, книжковий клуб) українці стали працювати як велика волонтерська команда.
– Офіційний партнер, з яким наше товариство уклало угоду про співпрацю, має офіс у Рівному, – каже Анастасія Каховська. – Це Благодійний фонд «Руєвит-Україна». Він надсилає передану з-за кордону допомогу по всій країні, тож медичне обладнання з Фінляндії потрапить і на схід, і в інші регіони України. А відправимо цього разу чимало обладнання – завантажимо аж чотири фури. Там приблизно 160 лікарняних електричних ліжок, кушеток та медичних каталок для перевезення пацієнтів. Крім того, є діагностичні монітори, які підключають безпосередньо до пацієнта і які показують кров’яний тиск, результати кардіограми тощо. На жаль, не так швидко, як нам хотілося б, удалося всю процедуру передачі обладнання організувати, узгодити, домовитися, знайти партнерів для транспортування вантажу. Ми ж маленьке громадське об’єднання, власних ресурсів обмаль. Нам для масштабної справи доводиться залучати і засоби, і кошти, шукати донорів та партнерів... І навіть ця підготовча робота, яку починали майже рік тому, на прикінцевому етапі тривала не один місяць».
Пані Анастасія від імені товариства висловила велику подяку Pohde (службі соціального забезпечення регіону) і Університетській лікарні міста Оулу (OYS) за пожертви для України. Левову частку підготовчої, зокрема й суто фізичної, роботи виконано завдяки зусиллям волонтерської команди. «Щире спасибі всім і кожному, – каже очільниця товариства, – а надто чоловікам, бо найважча робота потребує чоловічої сили й навичок. Велика подяка партнерам: «Руєвит-Україна» (Рівне) і всім їхнім волонтерам та керівниці Ірині Шаульській за роботу 24/7; партнеру в місті Ювяскюля «Apua Ukrainaan ry» (Асоціація «Допомога Україні») – вдячні як за допомогу фізичну (люди звідти приїздили в Оулу працювати з нами), так і за допомогу з транспортною компанією «Ahola». Дякуємо останній за безплатну доставку й за постійну підтримку України впродовж трьох років (а це десятки фур). Також вдячні всім, хто донатив! Будь-які пожертви цінні й надважливі. А ще безмежно дякуємо Раулі Ліндеман і Томі Каісмо – за потужну підтримку України й допомогу в цьому проєкті».
Про волонтерську команду відомо, що це приблизно два десятки осіб. Серед них є і співзасновники та активісти товариства, і фінські доброчинці. «Щодня після основної своєї роботи чоловіки приходять і допізна працюють, – каже співрозмовниця, – вони виготовляють дерев’яні каркаси, щоб більше обладнання вмістити у фури. Жінки, дівчата пакують вироби. Робота кипить. Уже наступного тижня, думаю, будемо все завантажувати. По закінченні проєкту звітуватимемо про всі використані кошти. А наступний проєкт буде пов’язаний з обладнанням для дитячої лікарні. Тут одній людині чи п’ятьом волонтерам не впоратися. Має працювати більша команда. І вона в нас є. І попереду багато роботи – такої, яка дуже потрібна Україні».
Людмила Мех,
Сергій Шевченко
м. Оулу (Фінляндія)
Фото надала Анастасія Каховська