X Конгрес ділових, наукових і творчих кіл України

Цьогорічне представницьке зібрання під гаслом «Євро-2012 – крок до європейського визнання України» пройшло 25 березня у столичному Палаці мистецтв «Український Дім». Серед співорганізаторів заходу – Асамблея ділових кіл, Спілка акціонерів, Союз товаровиробників, Спілка фахівців-експертів з якості, Міжнародний Конгрес промисловців і підприємців, Міжнародна спілка іміджмейкерів, Національна спілка журналістів України. Серед медіа-партнерів - ВБФ \"Журналістська ініціатива\".

На пленарному засіданні Конгресу виступили члени Оргкомітету Національного агентства з підготовки та проведення фіналу Євро-2012, відомі державні, політичні, громадські діячі, представники ділових і творчих спілок. На секційних засіданнях обговорено нагальні питання поліпшення інноваційно-інвестиційного клімату в Україні, залучення інвестицій у розвиток основних галузей, підвищення конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробництва. Йшлося про забезпечення позитивного іміджу країни через презентацію самобутньої культурно-мистецької спадщини в мережі інформаційно-рекламних послуг, випуск презентаційних друкованих та електронних видань, сувенірів, виробів народних майстрів із символікою чемпіонату, формування туристичних маршрутів, екскурсійних та концертних програм, висвітлення Євро-2012 у пресі.

Учасники форуму розглянули й запропонували державним інституціям для внесення у план підготовки Євро-2012 низку ініціатив, які, на їхню думку, не тільки представлять нашу країну світові в ролі гостинної господині відповідального заходу, але й дадуть змогу їй гідно презентувати власні виробничі та творчі можливості, зміцнити авторитет і позитивний імідж держави.

X Конгрес ділових, наукових і творчих кіл України Серед промовців були заступник керівника Національного агентства з підготовки та проведення фіналу Євро-2012 Євген Вілінський, перший заступник голови Державного агентства України з інвестицій та інновацій Анатолій Заєць, радник і керівник економічного відділу Посольства Польщі в Україні Павел Гембські, генеральний директор, художній керівник Національного заслуженого академічного українського народного хору ім. Григорія Верьовки Герой України Анатолій Авдієвський, президент Всеукраїнського благодійного фонду “Журналістська ініціатива” Людмила Мех, голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко, заступник голови Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ігор Пошивайло. В обговоренні актуальних питань взяли участь керівники підприємств, учені, діячі культури та мистецтва.
Підсумки роботи Конгресу підбив Антон Саввов, генеральний директор Асамблеї ділових кіл, яка є першим у державі громадським інститутом з розробки й реалізації спеціальних проектів і програм, що сприяють формуванню позитивного іміджу лідерів, підприємств, регіонів та країни в цілому. Асамблея вже 10 років відома як організатор економічних, інвестиційних форумів, бізнес-зустрічей, виставок, ділових візитів українських керівників на провідні іноземні підприємства з метою обміну досвідом господарювання тощо.

Конгрес ухвалив Ініціативи щодо зміцнення іміджу України в міжнародному співтоваристві. Зазначено, зокрема, що позитивні зрушення у справі демократичної розбудови України, зміцнення її авторитету на світовій арені неможливі без стабілізації політичного становища в країні, визначення національної стратегії соціально-економічного розвитку, переведення економіки на інноваційні рейки, вдосконалення системи професійної освіти, відродження агропромислового комплексу тощо. Асамблея вважає, що реформи повинні працювати на консолідацію всіх продуктивних сил суспільства, створення іміджу країни-лідера. Пропонується прийняти Державну програму забезпечення міжнародного іміджу України на 2008–2012 роки, розробити Державну програму духовно-культурологічного відродження України. Залучити до їх виконання керівників творчих спілок, організацій закордонних українців, міжнародні фонди, істориків, митців.

Під час роботи Конгресу вшановано лідерів національної економіки, науки, культури та іноземних колег, яких відзначено почесними нагородами Асамблеї. Лауреатів і гостей вітали Національний Президентський оркестр України і майстри мистецтв. Працювала експрес-виставка інвестиційних та інноваційних проектів.

Сергій Шевченко

На знімку: промовець - Антон Саввов.

Фото автора