КОРОТКИЙ ПРЕС-РЕЛІЗ про Х Міжнародний автопробіг журналістів «Дорога до Криму: проблеми та перспективи»

З 6 по 14 червня в Україні проходив Х Міжнародний автопробіг журналістів «Дорога до Криму: проблеми та перспективи». Його співорганізатори – Всеукраїнський автомобільний клуб журналістів (ВАКЖ), Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива» та Департамент ДАІ МВС України. Останні п’ять років до них долучилися Всеукраїнська екологічна ліга, Український фонд миру та Громадянський парламент жінок України. Генеральний страховик і генеральний спонсор проекту – ЗАТ «ПРОСТО-страхування». Кілька років поспіль «улюбленою водою автопробігу» є «Миргородська».

З нагоди ювілею міжнародної журналістської акції її учасникам надіслали привітання Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк і Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

В урочистому мітингу на старті пробігу 6 червня – у День журналіста – взяли участь: голова оргкомітету автопробігу, президент ВАКЖ, президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех, співголова оргкомітету, народний депутат України, голова Всеукраїнської екологічної ліги Анатолій Толстоухов, народний депутат України, голова Громадянського парламенту жінок України Катерина Ващук, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко, перший заступник начальника Департаменту ДАІ МВС України генерал-майор міліції Сергій Левченко, начальник управління маркетингу ЗАТ «ПРОСТО-страхування» Олексій Бєлов, керівник служби зв’язків з громадськістю холдингу IDS-Group Дмитро Олтаржевський, віце-президент ВАКЖ Максим Нефьодов.

Інформаційну підтримку ювілейному автопробігові надає Держкомтелерадіо України. У ході міжнародної журналістської акції нарівні з колегами із Польщі, Росії, Білорусі, Туреччини на територіях своїх областей працювали журналісти з Київської регіональної державної телерадіокомпанії, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської ОДТРК. Основну частину кримської програми у складі автопробігу перебували творчі працівники держтелерадіокомпанії «Крим».

Як і в попередні роки, партнерами акції стали Співдружність працівників інформаційних видань України (голова ради, секретар Національної спілки журналістів України Віктор Шпак), Асоціація парламентських журналістів (президент Микола Орловський), Центр вільної преси (президент, професор Валерій Іванов).
Генеральний телевізійний партнер – програма «Автоконтинент» (телеканал «Ера»); офіційний телепартнер – парламентський телеканал «Рада». Генеральний радіопартнер – Гала Радіо, офіційний радіопартнер – Національна радіокомпанія України.

Автопробіг пройшов дорогами України більш як 2500 км. Журналісти відвідали Миргород, Черкаси, Світловодськ, Миколаїв, Феодосію, Орджонікідзе, Сімферополь, Бахчисарай та інші великі й малі міста. Ознайомилися з роботою провідних підприємств, організацією туризму й відпочинку в Криму, провели рейди з безпеки дорожнього руху (спільно з ДАІ), благодійні акції тощо. Основну частину програми перебування автопробігу на Черкащині й Кіровоградщині (Світловодськ) організували колеги – відповідно ОДТРК «Рось» (Михайло Калініченко і Валентина Рабцун) і телекомпанії «Веселка» (Альона Гуртова і Валентина Саєнко).

У Черкасах відбулася прес-конференція з заступником голови облдержадміністрації Анатолієм Чабаном, у Світловодську – з в. о. міського голови Геннадієм Френкелем, у Сімферополі – з першим заступником голови Ради міністрів АР Крим Євгеном Михайловим, міністрами Тетяною Єжовою і Володимиром Савельєвим (з урядовцями обговорено актуальні питання, пов’язані з оздоровленням дітей у літній період). Журналісти проїхали частину туристичного маршруту «Золотої підкови Черкащини» (Чигирин, Суботів, Холодний Яр), відвідали Кременчуцьку ГЕС і базу відпочинку ЗАТ «Об’єднання Дніпроенергобудпром», яке очолює Іван Марон. У Міжнародному дитячому центрі «Артек» 11 червня проведено традиційні змагання журналістів з автослалому «Кримське літо-2008», а наступного дня відбулася прес-конференція з генеральним директором «Артеку» Борисом Новожиловим.

У Феодосії цікаву й насичену програму забезпечила член оргкомітету автопробігу Ірина Філіпоненко, досвідчений спеціаліст у галузі туризму. Преса завітала до підшефного дитбудинку, порадувала його вихованців подарунками (книжки, одяг), співробітники ЗАТ «ПРОСТО-страхування» надали дітям грошову допомогу, яку буде витрачено на потреби цьогорічних випускників закладу. Репортери оглянули історико-культурні пам’ятки Феодосії, ознайомилися з роботою готелю «Алые паруса». У курортному селищі Орджонікідзе побували на колишньому оборонному заводі й на морській прогулянці біля Кара-Дагу.

У турготелі «Привал» на прес-конференції з головою Бахчисарайської райдержадміністрації Ільмі Умеровим мова йшла про перспективи краю, пов’язані з розвитком зеленого туризму. Виконавши доручення урядовців, Ільмі Умеров вручив Почесні грамоти Міністерства курортів і туризму АР Крим групі учасників автопробігу, з-поміж них – фотомитцю з Польщі Мар’яну Ринкевичу, заслуженому журналісту України Сергієві Шевченку, Володимиру Количеву й Олексію Плаксіну (тижневики «2000» та «Іменем Закону»), Світлані Глушенок (парламентський телеканал «Рада»), Олегові Сташку (програма «Автоконтинент»), Максиму Нефьодову (Гала Радіо), за плідну співпрацю та постійну інформаційну підтримку курортно-рекреаційного та туристського потенціалу республіки.
Відвідання туристичних об’єктів району подарувало незабутні враження. Мальовнича панорама Бельбекської долини, водоспад «Срібні струмені» (рос. – «Серебрянные струи»), катання на віслючках на ослиній фермі, веселі розваги в рибальському комплексі «Чорні камені», де до послуг гостей – пейнтбол, стрільба з лука і спортивно-мисливська стрільба, катання на квадроциклах, риболовля, купання в басейнах тощо.

Фінішував ювілейний автопробіг у Києві 14 червня. На прес-конференції в Укрінформі підбито підсумки ювілейної акції й оголошено конкурс на її краще висвітлення. Лауреати традиційно візьмуть участь у відкритому професійному змаганні журналістів «Срібне перо». Сам же автопробіг авторитетне журі на чолі з головою оргкомітету «Срібного пера», лідером Кримської республіканської організації НСЖ України Людмилою Хорошиловою не раз визнавало кращим проектом у номінації «Журналістська акція року». У 2003-му вищий орган виконавчої влади держави нагородив Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України громадську благодійну організацію «Журналістська ініціатива», яку від дня її заснування незмінно очолює Людмила Мех – ініціатор масштабної, багато в чому унікальної акції.

Прес-служба ВБФ \"Журналістська ініціатива\"