Під гаслом «Задумано! Втілено! Працює!»

Масштабні інвестиційні проекти під гаслом: «Задумано! Втілено! Працює!» реалізує в Україні корпорація «Богдан». Двадцятого червня цього року відкрито сучасний автомобільний завод у Черкасах. З конвеєрів повного виробничого циклу сходитимуть дві моделі автомобілів Lada й три моделі автомобілів Hyundai. Вартість цього інвестиційного проекту перевищує 330 млн доларів США.

Як повідомив на прес-конференції у Києві президент корпорації «Богдан» Олег Свинарчук, протягом декількох років корпорація динамічно працює і є прикладом соціально-відповідального бізнесу. Нове автомобілебудівне підприємство створить понад 6 тис. робочих місць, збільшить надходження до держбюджету країни й вироблятиме продукцію світових стандартів. Підприємство спроможне випускати 120–150 тисяч автомобілів щороку.

Керівництво корпорації та провідні експерти вважають, що приклад вдалої реалізації проекту з будівництва нового заводу дасть змогу не тільки значно збільшити інвестиційну привабливість країни як для іноземних, так і для вітчизняних інвесторів, а й істотно сприятиме соціальному та економічному розвиткові регіону.

Завод розміщено на земельній ділянці площею 20 га. Загальна площа всіх виробничих приміщень 120 000 кв. м. Устаткування в цехах універсальне й дає змогу виготовляти будь-які легкові автомобілі за марками й габаритами. Усі автомобілі, що сходять з конвеєрів підприємства, перевіряються на якість і надійність. Дотримання високих стандартів досягається за рахунок автоматизації виробництва та висококваліфікованого персоналу.

Для спеціалістів, які працюють на заводі, надаються: санаторно-курортні послуги, транспортне забезпечення, медичне страхування, пільгове обслуговування дітей співробітників у лікарні міста тощо. На заводі є медичний кабінет, їдальня, дотримано всіх стандартів санітарно-гігієнічних норм.

Корпорація, яку створено в лютому 2005 року, нині об’єднує 20 компаній, серед яких «Автомобільний завод «Богдан» (колишній Луцький автомобільний завод), «Хюндай Моторс Україна» та ін. Крім введення в дію автомобільного заводу в Черкасах, там же триває будівництво заводу з виробництва вантажівок, нарощується автобусне виробництво в Луцьку.

Корпорація «Богдан» щороку підтверджує лідерські позиції у вітчизняному автобусобудуванні. За результатами роботи 2007 року обсяги виробництва автобусів зросли до 3229 одиниць – майже на 20,2%. На потужностях корпорації автобуси виготовляються в усіх класах – від особливо малого до надвеликого.

Зберігаючи позитивну динаміку експорту автобусів, стратегічний план розвитку корпорації передбачає експорт вантажних і легкових автомобілів, а також організацію власного виробництва на територіях інших держав. У Нижегородській області РФ 2006 року розпочато будівництво автоскладального заводу. Залучення інвестиційних ресурсів для розширення і модернізації виробничих потужностей, збільшення номенклатури продукції, освоєння нових ринків збуту, створення ефективної торгівельно-сервісної мережі – це пріоритетні завдання корпорації. Нині на її підприємствах працює понад 6 тисяч співробітників. Завдяки реалізації інвестиційних проектів їхня чисельність збільшиться до майже 14 тисяч штатних працівників.