Студентський саміт у Японії: дискусія про війну і мир – очима українців

  Двоє українських журналістів, яких японська компанія GREEN COOP запросила відвідати південні префектури країни, сьогодні вирушили з міста Фукуока до Хіросіми.

 

Напередодні гості-медійники мали змогу побувати на Українському саміті миру в Японському університеті економіки. Там студенти-українці провели презентацію – ілюстровану розповідь про свою країну, її культуру, історію та війну, яку розв’язав злочинний кремлівський режим.

 

  Після жвавої дискусії за участю японських і українських учасників саміту в університеті журналісти Людмила Мех і Сергій Шевченко, представники відповідно ВБФ "Журналістська ініціатива" і Національної спілки журналістів України, мали змогу поспілкуватися зі студентами. Цю зустріч допомогла організувати компанія GREEN COOP, за що їй окрема вдячність.

 

Молодь з України розповіла, що вона прагне не лише сумлінно навчатися й опановувати майбутній фах. Студенти допомагають, зокрема, такими інформативними презентаціями, задовольнити інтерес японського суспільства до країни, що нині на передовій захисту цінностей демократичного світу. Ці юні українці в Японії – обличчя свого покоління, патріотичного, розумного, якому не байдуже майбутнє як свого народу, так і майбутнє світу.

 

  Журналісти привезли з батьківщини газети – унікальний випуск українсько-литовського спільного друкованого видання "Ми з України" й кілька примірників обласної газети "Черкаський край", головна редакторка якої, член правління НСЖУ Тетяна Калиновська також мала змогу цього літа відвідати Японію у складі делегації медійників.

 

Молодь щиро подякувала керівництву міста, закладу вищої освіти та жителям префектури Фукуока за підтримку України в часи випробувань. Сказали слова вдячності за всебічну допомогу, яку японці надають українським громадянам, що змушені тимчасово виїхати зі своєї країни через війну, розв’язану кремлівським рашистським режимом.

 

Як повідомляють японські медіа, близько 40 учнів молодших і старших класів префектури слухали роз’яснення історії відносин між двома країнами, про завдану шкоду та про ситуації евакуації цивільного населення за кордон. Нині університет приймає 68 студентів-біженців. Український саміт миру планується провести загалом у п’яти префектурах, зокрема Фукуока, Хоккайдо та Хіросіма, до 14 серпня

 

У наступних публікаціях на сайті ВБФ «Журналістська ініціатива» – докладніше про українців, які живуть нині в Японії.

 

Сергій Шевченко

 

Фото автора

 

Читайте також:

 

Близька Україні далека Фукуока: журналісти-кияни кажуть GREEN COOP «арігато»!