Газетярі з Хіросіми солідарні з українськими колегами

Зустріч японських журналістів з українськими колегами в редакції газети «Тюгоку сінбун» у Хіросімі, за попередньою домовленістю, мала тривати 45 хвилин. Секретар НСЖУ Сергій Шевченко і президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех спілкувалися з головним редактором Міядзакі Томоміцу та відомою в місті журналісткою і громадською діячкою Юмі Каназакі. Ця зустріч відбулася за сприяння й безпосередньої участі представників Green Corp Cooperative Hiroshima.

 

І господарі, й гості з перших хвилин знайшли  спільну мову. У генетичній пам’яті жителів Хіросіми, яка зазнала атомного бомбардування в час Другої світової війни, з покоління в покоління передається той біль... І коли київські колеги розповідали про звірства, які чинять рашисти над мирним населенням українських міст і сіл, коли мало не впродовж доби на всій території України лунають сирени повітряної тривоги, японські колеги не приховували своїх емоцій і співпереживання.

 

Головний редактор згадав історію відновлення газети (ці спогади передають журналісти з покоління в покоління). Тоді, після ядерного удару, приміщення редакції не підлягало відновленню. За підтримки міської влади спорудили нову будівлю, але коли вже роботи закінчувалися, все зруйнував потужний тайфун... Отож коли київські медійники розповідали про пошкоджені приміщення редакцій газет і телекомпаній в Україні або про умови, в яких нині живуть і працюють їхні колеги, що змушені покидати рідні домівки, розуміння ситуації було на всі сто.

 

Своєчасним і дуже важливим вважають медійники рішення ради директорів відомої в Японії корпорації (GREEN COOP) підтримати творчу спілку журналістів. Ці гроші будуть як знахідка тим колегам, що втратили здоров’я під час виконання професійного обов’язку.

 

  Діалог про війну, розв’язану кремлівським рашистським режимом, тривав довше, ніж сторони попередньо домовлялися. Японців цікавила інформація, як то кажуть, з перших уст. Але зрештою головний редактор мусив іти працювати над черговим номером видання, тож, перепросивши, запропонував колегам дальший діалог з Каназакі. На згадку про той насичений спілкуванням день залишилося спільне фото у вестибюлі редакції (на світлині зліва направо: представник GREEN COOP Ейджі Канецукі, журналістка Юмі Каназакі, кияни Людмила Мех та Сергій Шевченко).

 

Цей епізод згадався київським журналістам і наступного дня, коли з ними зустрівся мер Хіросіми Кадзумі Мацуї. Очільник органу влади не лише вислухав гостей у відведений для зустрічі час, а й сам, здалося, не поспішав припиняти діалог. Наприкінці розмови, після зробленого спільного фото, мер з власної ініціативи запропонував гостям невеличку «культурну програму» біля зали для зустрічей – показав картини, якими прикрашено стіни довгого коридору (є серед цих мистецьких творів, до речі, й художні роботи... самого Кадзумі Мацуї).

 

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З українськими журналістами зустрівся мер Хіросіми Кадзумі Мацуї

 

Отже, інтерес до України й журналістів з Києва у Японії відчутний – навіть з того що чимало редакцій телевізійних новин, серед них і провідний канал NHK, підготували сюжети з виступу гостей перед працівниками корпорації GREEN COOP (ці виступи киян транслювалася також в онлайновому режимі).

 

Людмила Мех

 

Фото Сергія Шевченка і Ейджі Канецукі