Суботній день з «унаґі» (з японських традицій)
У кожного народу є свої традиції. Двічі на рік – у найбільш спекотний і найбільш зимний час у Країні вранішнього сонця смакують запеченим на грилі вугром. За народними переказами, саме ця страва додає людині силу пережити найбільш екстремальні для організму періоди: спеку і холод. Востаннє в Нагасакі на півдні Японії, як кажуть місцеві жителі, проводили це свято ще до початку пандемії коронавірусу, а потім на паузу поставлено всі масові заходи.
У Японії, де й нині ретельно дотримуються маскового режиму, дезінфекції рук та вимірювання температури, в закладах громадського харчування особлива відповідальність організаторів за чітке дотримання медичних вимог. Врахувавши це, працівники корпорації GREEN COOP вирішили 23 липня порадувати клієнтів.
На території свого логістичного центру, що в східному районі Нагасакі, біля входу до спеціалізованого магазину розгорнули місця для запікання вугра, про чудодійну силу якого складено легенди.
Звідки беруть цю рибу, яка, до речі, коштує недешево? Її вирощують – у ставки на спеціалізованих фермах запускають тонни молодих вугрів і дають вирости до потрібних параметрів. Зокрема, тутешніх завезли з ферми, що в префектурі Кагосіма. З реакції тих, хто скуштував майстерно приготовлену, з дотриманням усіх тонкощів рецепту, делікатесну рибу зрозуміло: суботнє свято унаґі вдалося!
А тим часом родини ще й закуповуються у спеціалізованому магазині. Тут, як і в цілому в корпорації, сповідують принципи чіткого дотриманням вимог здорового харчування. Продукти тут виробництва самих членів об’єднання, а також завезені з інших країн світу. На поличці – мед із квітів кави з Бразилії, з квітів чорниці з Канади, соняшниковий мед з М’янми, а ще з Болгарії…
Ця розповідь про святкові заходи в GREEN COOP стала можливою завдяки запрошенню українських громадських діячів інформаційної сфери відвідати південні префектури Японії і виступити на численних зустрічах з громадськістю – розповісти про війну, як її бачать українці. Учасники делегації НСЖУ виступали в містах Фукуока й Хіросіма, наступні заходи – в Нагасакі та Кумамото.
За кермом автомобіля цього дня був представник кооперативу в Нагасакі Такайоші Кавабучі (на світлині – зліва внизу), якому окрема вдячність за участь у підготовці публікації. Він завіз представників преси ще й на підприємство, де на замовлення GREEN COOP виготовляють харчові продукти без ГМО.
Нагадаємо, японські кооператори надали фінансову допомогу творчій спілці журналістів України у час війни. Своєю чергою НСЖУ подякувала підприємцям – GREEN COOP відзначено почесним знаком і дипломом, які вручили представники творчої спілки в Посольстві України в Японії в липні цього року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Незвичайна місія українських журналістів у японській столиці
Близька Україні далека Фукуока: журналісти-кияни кажуть GREEN COOP «арігато»!
Людмила Мех
Фото Сергія Шевченка