Японські матері: діти в Україні й у всьому світі мають бути щасливими

  У японському місті Кумамото 27 липня відбувся заключний виступ двох українських журналістів Сергія Шевченка і Людмили Мех, які розповіли про ситуацію в Україні в час війни й відповіли на запитання преси. Усі виступи київських гостей транслювалися також в онлайновому режимі на широку авдиторію.

 

Місія представників Національної спілки журналістів України в південній частині Японії, нагадаємо, стала можливою завдяки компанії GREEN COOP, на запрошення якої кияни цього місяця відвідали три адміністративні центри префектур на острові Кюсю, а також місто Хіросіму (південь Хонсю).

 

Надзвичайно теплий прийом гостей – секретаря творчої спілки й президента ВБФ «Журналістська ініціатива» – в офісі GREEN COOP був від першого дня візиту. Під час їхнього публічного виступу в Кумамото українські журналісти звернули увагу на те, що вони учасники міжнародної програми захисту журналістів у Республіці Косово.

 

«У телестудіях, на конференціях та зустрічах з людьми ми розповідаємо правду про війну та про брутальну брехню російської пропаганди, – зазначив Сергій Шевченко. – Ми закликаємо всіх людей і всі цивілізовані держави допомогти Україні. Косово маленька країна – у ній менш як 2 мільйони жителів. Але Косово також підтримує Україну. Його жителі відправляють українцям ліки та іншу гуманітарну допомогу».

 

Журналіст, покликаючись на повідомлення Укрінформу, розповів також про те, як постраждало від атак рашистів місто Овруч на півночі Житомирської області України. Ця область зазнала майже 100 ракетно-бомбових ударів, 9 сіл тимчасово перебували в зоні окупації. Тепер тут ремонтують будинки й розміновують територію. Збитки від війни лише в Житомирській області сягнули понад 86 мільйонів доларів. По території Овруцької громади агресор завдав більш як 70 авіаударів, а 1986 року, нагадав промовець, жителі міста постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС. Після аварії на АЕС «Фукусіма-1» (2011) саме до Овруча й сусідніх районів уже багато років приїздять активісти Japan Offspring Fund, який очолює Джунічі Ковака з Сайтами. Японці допомагають людям зберегти здоров’я, насамперед – українським дітям.

 

Війна – це біль і страждання мільйонів людей. Секретар НСЖУ розповів, що в Одесі внаслідок ракетного обстрілу, який вчинили рашисти, загинула молода мама – українська журналістка Вікторія Глодан з 3-місячною донькою (їх обох, а також матір Вікторії вбила російська ракета у квітні цього року)... Сергій Шевченко показав світлини розбомбленого житлового будинку в Бородянці на Київщині, а також розбите приміщення редакції газети... У визволеному від окупантів місті Овручі вже у квітні відновлено випуск газети «Зоря». Усім її творчим працівникам ВБФ «Журналістська ініціатива» й НСЖУ надали матеріальну допомогу, зокрема й з тих коштів, які жертвують японці.

 

Секретар творчої спілки повідомив також, що фінансову допомогу з Японії вже одержав від НСЖУ український журналіст Данило Іщенко, який висвітлював війну й зазнав важкого поранення – втратив ногу.

 

«Три роки тому ми побували як репортери в зоні аварії на японській АЕС «Фукусіма-1» і розповіли в пресі про вашу біду, – зазначив Сергій Шевченко, звертаючись до авдиторії. – Народи Японії і України споріднені пережитими атомними катастрофами, а ще, на жаль, і у нас, і у вас дуже агресивний і войовничий сусід… Я писав на теми атомних аварій, а тепер ми всі пишемо про війну, страждання людей та спроби рашистів підірвати світовий порядок і посіяти хаос. Ми молимо Бога і просимо у всього світу ще більшої підтримки України, яка захищає людство від наступу неонацизму»...

 

Державу-агресора українські журналісти називають ядерним терористом, який захопив був Чорнобильську АЕС, а нині завів свою військову техніку на територію найбільшої в Європі Запорізької АЕС. Ця станція досі в небезпеці. «Росія – це загроза всьому людству, – сказано у виступі журналістів. – Зараз Україна знову контролює Чорнобильську АЕС. Але лише після остаточної перемоги Добра над злом наш світ стане безпечнішим – ми в це віримо. І ми кажемо: краще бути активним сьогодні, аніж радіоактивним завтра».

 

Нагадаємо, цього місяця за допомогу українським журналістам у час війни НСЖУ відзначила GREEN COOP почесним знаком і дипломом творчої спілки, які вручено в Токіо, у Посольстві України в Японії.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незвичайна місія українських журналістів у японській столиці

 

Президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех у своєму виступі розповіла про ситуацію в Україні. Сльози на очах були в багатьох присутніх у залі. Це показали в ефірі місцеві ЗМІ, зокрема японська мережа мовлення КАВ (Kumamoto Asahi Broadcasting).

 

    Під час виступу гостей керівниця регіонального відділення кооперативу GREEN COOP у Кумамото Каорі Кобаяші передала українським журналістам зворушливого листа, який написала від руки українською мовою. Японка висловила сподівання на мир у країні, що зазнала збройної агресії: «Сподіваюся, мир якнайшвидше повернеться в Україну. Я молюся, щоб настав день, коли діти будуть спокійні й усміхнені».

 

Пресслужба ВБФ ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка