Фінське місто Оулу чує українців (і не лише місто!)

Українці, яким Фінляндія надала тимчасовий захист у час війни, ось уже десятий місяць від початку повномасштабного рашистського вторгнення в Україну не втомлюються публічно виявляти свою громадянську позицію – розповіла пресслужбі ВБФ «Журналістська ініціатива» Віра Дядченко, яка виїхала з Харкова до фінського міста Оулу.

 

  У вихідні чи святкові дні, а також коли в рідній державі відзначають важливі історичні дати, українці виходять на мітинги-протести проти злочину геноциду, який вчиняє вороже військо. «Цими акціями наші люди не лише демонструють підтримку захисників України, а й нагадують європейцям про свою відданість батьківщині та любов до рідної землі», – каже пані Віра.

 

Голос української громади в Оулу дуже добре чути – про це не раз писала преса, зокрема й парламентське видання «Голос України», і всеукраїнська газета «Профспілкові вісті», і сайт фонду «Журналістська ініціатива», і міжнародна інформаційна агенція «Вектор ньюз» вміщували відповідні публікації.

 

      У травні ми розповідали про презентацію країни, яку провели активісти неформального об’єднання «Україна – Оулу» (вечір у відділенні Червоного Хреста Фінляндії). А в грудні цього року не менш цікаві заходи провели українці в коледжі Vuolle.

 

«Усі були в захваті від нашої української кухні, а ще – від виступу аматорського українського хору! – повідомила Віра Дядченко про презентацію в закладі освіти. – А сьогодні, 15 грудня, проводимо український різдвяний ярмарок на міському майдані – за підтримки ODL (організації соціального забезпечення в Оулу)».

 

Читайте також:

 

* Голос української громади у фінському Оулу

* Фінляндія: щонеділі мітинги на підтримку України

* Українці в Оулу: "Ой у лузі червона калина..."

 

Про важливість такої активної робити, яку називають народною дипломатією, годі й казати. Українці й у час біди залишаються собою – гідними, культурними, добрими людьми. Це має чути й бачити світ.

 

Людмила Мех

 

Фото надане Товариством «Україна – Оулу»